PGE Skra Bełchatów z drugim zwycięstwem w tym roku

2022-01-09 18:40:26

PGE Skra Bełchatów wygrała 3:1 z AZS Indykpolem Olsztyn w 15. kolejce PlusLigi. Dzięki kompletowi punktów bełchatowianie awansowali na trzecią pozycję w tabeli rozgrywek.

W pierwszej parti meczu w Iławie, gdzie wyjątkowo mecze rozgrywa zespół AZS, PGE Skra nie miała łatwej przeprawy. Początek seta wprawdzie należał do gości, ale potem to AZS grał lepiej. Ostatecznie jednak to PGE Skra wygrała 25:23.

W drugim secie PGE Skra Bełchatów wypadła gorzej. Gospodarze lepiej przyjmowali i blokowali. PGE Skra zaś psuła zagrywki i ostatecznie przegrała 21:25.

Bełchatowianie pokazli jednak swoją wartość w kolejnych odsłonach. Żółto-czarni chcieli zgarnąć trzy punkty, więc na kolejną stratę seta nie mogli już sobie pozwolić. Wprawdzie w dwóch ostatnich partiach gra toczyła się do końca na przewagi, ale bełchatowianie wygrali i dopisali do swojego konta komplet punktów. Dzięki temu PGE Skra plasuje się na trzeciej lokacie w ligowej tabeli, za niepokonaną ZAKSĄ i mistrzami Polski z Jastrzębia Zdroju.

Najblizszy mecz PGE Skra zagra w ramach Pucharu CEV, z Burgas na wyjeździe. Okazuje się jednak, że z tym jest kłopot, bo bełchatowianie utknęli na lotnisku. Po meczu w Iławie mieli lecieć do Bułgarii, ale z uwagi na to, że władze tego kraju zaliczyły Polskę do czerwonej strefy, to siatkarze nie dostali możliwości odprawy, gdyż przed wylotem drużyna musie jeszcze wykonać testy.

Indykpol AZS Olsztyn - PGE Skra Bełchatów 1:3 (23:25. 25:21, 26:28, 26:28)
Indykpol AZS: Firlej, DeFalco, Jakubiszak, Butryn, Andringa, Poręba, Gruszczyński (libero) oraz Król
PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Kłos, Atanasijević, Kooy, Bieniek, Piechocki (libero) oraz Mitić, Schulz, Sawicki, Taht

Artykuł dodał: Bartosz Wiśniewski

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1426573 odwiedzin