PGE Skra Bełchatów rozpoczęła rok od zwycięstwa

2022-01-06 14:47:53

PGE Skra Bełchatów rozpoczęła rok 2022 zwycięstwem nad Cuprum Lubin 3:1 w hali Energia.

Pierwszego seta wygrali gospodarze. Duże znaczenie miała skuteczność w ataku. Dobrze prezentował się Aleksandar Atanasijevic. W pierwszym secie PGE Skra wygrała 25:22.

Cuprum już w tym sezonie pokazało, że potrafi sprawić niespodziankę. Stało się to w drugim secie, kiedy PGE Skra niestety przegrała 23:25.

W trzecim secie PGE Skra miała problemy, ale trener gospodarzy wpuścił na boisko Roberta Tahta. To okazał się strzał w dziesiątkę ponieważ Estończyk poprawił grę żółto-czarnych i gospodarze kontrolowali przebieg seta do jego końca, wygrywając do 22.

Czwarty set zapowiadał się bardzo ciekawie, choć ostatecznie okazał się ostatnim w tym meczu. PGE Skra miała minimalną przewagę, dopiero w końcówce pieczętując swoje zwycięstwo 3:1. Tytuł MVP meczu zgarnął Mateusz Bieniek.

PGE Skra Bełchatów - Cuprum Lubin 3:1 (25:22, 23:25, 25:22, 25:20)

PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Kłos, Atanasijević, Kooy, Bieniek, Piechocki (libero) oraz Taht, Czerwiński, Sawicki
Cuprum: Sekita, Ferens, Pietraszko, Kapica, Maruszczyk, Gunia, Szymura (libero) oraz Sas (libero), Waliński, Bociek, Gierżot, Stępień

Artykuł dodał: Bartosz Wiśniewski

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1426572 odwiedzin