GKS Bełchatów wygrał z Sokołem Ostróda

2021-10-31 13:23:03

GKS Bełchatów pokonał Sokół Ostróda 2:0 w meczu 15. kolejki eWinner 2. Ligi, ale gra "Brunatnych" z ostatnią drużyną tabeli pozostawiała wiele do życzenia.

GKS Bełchatów długo męczył się w starciu z najsłabszym zespołem ligi. Bełchatowianie dopiero w drugiej połowie, po stałym fragmencie gry sforsowali defensywę gości. Z bliska do siatki trafił Dawid Flaszka. Kilka minut później było 2:0 po tym, jak rzut karny wykorzystał Artur Golański.

Dwubramkowe prowadzenie pozwoliło bełchatowianom na większy spokój w grze, ale to oznaczało oddanie inicjatywy rywalom. Na szczęście Sokół tego nie wykorzystał i trzy punkty zostały przy Sportowej.

W meczu z Sokołem wygrana była obowiązkiem drużyny Patryka Rachwała i choć po przeciętnej grze udało się tego dokonać. Zwycięzców się nie sądzi, ale za tydzień, a właściwie w piątek 5 listopada, zadanie będzie o wiele trudniejsze. "Brunatni" zagrają z zespołem okupującym przeciwległy biegun tabeli, czyli na wyjeździe z liderem Stalą Rzeszów. Punktów trzeba jednak szukać wszędzie, bo GKS jest wciąż w strefie spadkowej.

GKS Bełchatów - Sokół Ostróda 2:0 (0:0)
1:0 Dawid Flaszka (55’)
2:0 Artur Golański (62’ karny)

GKS:. Kewin Komar - Mateusz Gancarczyk, Kajetan Kunka, Martin Klabník, Mateusz Szymorek - Łukasz Wroński (71’ Mikołaj Gabor), Michał Graczyk, Waldemar Gancarczyk (86’ Mateusz Kempski), Artur Golański (71’ Jewhen Radionow), Dawid Flaszka (86’ Kamil Mizera) - Szymon Sołtysiński (81’ Adrian Bielka).

Sokół: Marcin Staniszewski - Jakub Żyznowski, Jan Klimek (78’ Filip Michalski), Mateusz Bondarenko, Filip Dymerski (68’ Ernest Słupski), Jan Flak - Arturo Lías, Dominik Stępień (63’ Gian Mendez), Kamil Kurowski, Krystian Faltyński (46’ Ernest Dzięcioł) - Sebastian Rugowski.

żółte kartki: M. Gancarczyk - Faltyński, Stępień.
sędzia: Piotr Rzucidło (Warszawa).