Jakub Domurad brązowym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Polski

2021-10-18 19:12:13

Jakub Domurad brązowym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Polski

Jakub Domurad został brązowym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23 w Boksie. Wychowanek Gardy Bełchatów debiutował w tej kategorii wiekowej.

W kategorii super ciężkiej powyżej 91 kg do turnieju Młodzieżowych Mistrzostw Polski, które rozegrano w Wałczu zgłoszonych zostało 14 zawodników. W pierwszej walce bełchatowianin spotkał się z Szymonem Nadlonkiem. Podopieczny trenera Arkadiusza Żurawskiego nie pozostawił złudzeń rywalowi i decyzją sędziów, którzy przerwali pojedynek w drugiej rundzie by chronić zdrowie rywala awansował do ćwierćfinału.

W drugiej walce mistrzostw było podobnie. Jakub Domurad ponownie wygrał w drugiej rundzie przez RSC i zameldował się w strefie medalowej. Niestety do ścisłego finału awansować sie nie udało. Na drodze bełchatowskiego pięściarza stanął Radosław Kawczak z Sako Gdynia. Po dobrej walce Kuba Domurad przegrał decyzją sędziów 1:4, ze starszym o cztery lata rywalem. Jakub Domurad jest pierwszorocznym młodzieżowcem.

- Nie przegrywamy, tylko się uczymy, a takie walki uczą najlepiej - komentuje Arkadiusz Żurawski, trener Jakuba Domurada w Sekcji Bokserskiej Garda Bełchatów. - Wynik Jakuba jest bardzo dobry, w półfinale przegrał z byłym mistrzem Polski juniorów z 2016 roku i uczestnikiem mistrzostw Europy. W pierwszym roku w kategorii młodzieżowców mamy brązowy medale - podkreśla.Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1475968 odwiedzin