GKS Bełchatów przełamał złą passę. Jest zwycięstwo z KKS Kalisz

2021-10-17 21:04:25

GKS Bełchatów przełamał fatalną serię sześciu meczów bez zwycięstwa i w koncu dopisał trzy punkty do swojego dorobku. "Brunatni" pokonali KKS Kalisz 2:1.

Po laniu w Chojnicach trener Patryk Rachwał zapowiadał zmiany w składzie i one były. Bełchatowianie dobrze zaczęli mecz z ekipą z Wielkopolski. Już na samym początku faulowany w polu karnym był Łukasz Wroński, a jedenastkę wykorzystał Artur Golański.

GKS prowadził zasłużenie, ale do przerwy nie zdołał podwyższyć. Bełchatowianie zrobili to na początku drugiej połowy. Po błędzie bramkarza gości, który wyszedł za daleko wysoką piłkę przed bramkę zagrał Łukasz Wroński, a z bliska futbolówkę do siatki wpakował Szymon Sołtysiński. Niestety "Brunatni" doprowadzili do nerwowej końcówki. Faul Kamila Mizery w polu karnym na gola dla KKS zamienił były gracz GKS Piotr Giel. Na szczęście zespół Patryka Rachwała utrzymał prowadzenie i cieszył się z kompletu punktów po raz pierwszy od końcówki sierpnia.

GKS Bełchatów - KKS 1925 Kalisz 2:1 (1:0)
1:0 Artur Golański (3’ karny)
2:0 Szymon Sołtysiński (50’)
2:1 Piotr Giel (74’ karny)

GKS Bełchatów: Kewin Komar - Mateusz Gancarczyk, Kajetan Kunka, Martin Klabník, Mateusz Szymorek - Łukasz Wroński (61’ Kamil Mizera;) Damian Warnecki), Michał Graczyk, Waldemar Gancarczyk, Artur Golański (69’ Jewhen Radionow), Dawid Flaszka - Szymon Sołtysiński (83’ Adrian Bielka).

KKS Kalisz: Maciej Krakowiak - Nikodem Zawistowski (67’ Karol Smajdor), Wiktor Smoliński (46’ Kamil Koczy), Filip Kendzia (89’ Mateusz Majewski), Przemysław Stolc, Marcin Radzewicz (67’ Daniel Kamiński) - Bartłomiej Maćczak, Mateusz Gawlik, Mateusz Wysokiński (67’ Michał Borecki), Toni Segura - Piotr Giel.

żółte kartki: Sołtysiński - Kendzia, Kamiński.