Młodzież Akademii GKS Bełchatów niepokonana na Stadionie Narodowym

2021-10-14 22:59:01

Młodzież Akademii GKS Bełchatów niepokonana na Stadionie Narodowym

Zawodnicy rocznika 2010 Akademii GKS Bełchatów wzięli udział w turnieju na Stadionie Narodowym. W zawodach, które rozegrano z okazji nadania stadionowi imienia Kazimierza Górskiego okazali się niepokonani. 

Dzień po meczu reprezentacji Polski z San Marino na Stadionie Narodowym rozegrano turniej PGE Junior organizowany przez sponsora m.in. Akademii GKS i samego stadionu. W zawodach wystąpiły drużyny wspierane przez PGE, oprócz Akademii GKS także Stal Mielec, Widzew Łódź, Avia Świdnik, ŁKS Łomża, Stal Stalowa Wola i FC Lesznowola. 

Drużyna rocznika 2010 Akademii GKS okazała się tego dnia niepokonana. Zespół prowadzony przez trenera Damiana Chojkę wygrał cztery mecze i dwa zremisował. 

- Jestem przekonany, że występ na tym stadionie był dla moich zawodników ogromnym przeżyciem. Wierzę, że to doświadczenie będzie dla nich olbrzymią motywacją do dalszej pracy. Nawet z wiarą, że wrócą tutaj raz jeszcze, ale nie jako kibic, a zawodnik – przekonuje opiekun grupy, trener Damian Chojka. – Uważam, że mecze z naszym udziałem stały na dobrym poziomie. Przeciwnicy i ich poziom sportowy był na tyle wysoki, że chłopcy musieli pokazać sto procent swoich możliwości. Myślę, że z tego zadania wywiązali się bardzo dobrze, nie przegrywając żadnego meczu, prezentując przy tym skuteczną grę. Zwłaszcza, że mecze rozgrywane były w mniejszych składach liczbowych (5 zawodników + bramkarz) niż te, w których rywalizujemy na co dzień (8+1). Ta sytuacja ułatwiła im prezentację swoich indywidualnych możliwości – dodaje.

Przy okazji uczestnictwa w turnieju młodzi bełchatowianie mogli zwiedzić wybrane części stadionu (np. szatnię reprezentacji, salę konferencyjną) oraz spotkać byłych kadrowiczów jak np. Jacek Krzynówek, Sebastian Mila, Jacek Bąk, Michał Żewłakow czy Maciej Żurawski, którzy uczestniczyli w meczu pokazowym. Dzień wcześniej grupa Akademii licząca ponad 100 osób obejrzała mecz el. Mistrzostw Świata 2022, w którym Polska pokonała 5:0 San Marino.

Zespół Akademii GKS reprezentowali Antoni Kupiec, Alan Wódka, Wiktor Kwieciński, Dawid Chmielewski, Witold Zadumiński, Krystian Pasternak, Miłosz Salon, Kacper Niewiadomski, Filip Motyl, Szymon Piekarski i Patryk Paradowski.

Artykuł dodał: Informacja prasowa, mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1476002 odwiedzin