PGE Skra Bełchatów zna rywala w Pucharze CEV. To drużyna z Bośni

2021-10-14 22:42:15

PGE Skra Bełchatów zna rywala w Pucharze CEV. To drużyna z Bośni

PGE Skra Bełchatów poznała rywala, z którym rozpocznie rywalizację w Pucharze CEV. W 1/32 finału tych europejskich rozgrywek bełchatowianie zagrają z OK Mladost Brcko. Mecz w hali Energia wstępnie planowany jest na 18 listopada.

PGE Skra Bełchatów swojego potencjalnego rywala w pierwszej rundzie Pucharu CEV poznała już na początku wakacji. Wiadomo było, że żółto-czarni w 1/32 finału zagrają z przegranym rywalizacji o udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów.  Rywala dla bełchatowian miała wyłonić konfrontacja Olympiakosu Pireus z Mladost Brcko. Tak też się stało. Lepsi w tej parze okazali się Grecy, którzy dwukrotnie wygrali 3:0 i dalej grać będą o Ligę Mistrzów. Tymczasem zespół z Bośni i Hercegowiny "spadł" do rozgrywek Pucharu CEV. 

Dokładny terminarz niższych rangą rozgrywek europejskich nie jest jeszcze znany. Wstępnie wiemy, że mecz w Bełchatowie ma się odbyć 16 listopada o godz. 18. Wiadomo natomiast z kim PGE Skra zmierzy się w przypadku wyeliminowania Bośniaków. Będzie to czeska Dukla Liberec. 

Przypomnijmy, że PGE Skra w poprzednim sezonie zajęła czwarte miejsce w PlusLidze, które nie dało jej prawa gry w europejskiej elicie, ale w "pucharze pocieszenia". W Pucharze CEV PGE Skra grała czterokrotnie. Najdalej, w sezonie 2013/2014 dotarła do półfinału, przegrywając walkę o finał z Gubernią Niżny Nowogród. 

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1475978 odwiedzin