Taylor Sander nie zagra już w PGE Skrze Bełchatów! "Gwiazdor" zignorował klub i jego kibiców!

2021-09-30 23:29:27

Taylor Sander nie zagra już w PGE Skrze Bełchatów! "Gwiazdor" zignorował klub i jego kibiców!

Taylor Sander nie będzie już siatkarzem PGE Skry Bełchatów, co potwierdził klub w swoim komunikacie. Od kilkunastu dni wiadomo, że "gwiazdor" reprezentacji USA nie stawił się na przygotowania do nowego sezonu, zlekceważył też kolejne ponaglenia klubu, choć w tym czasie m.in. relaksował się na desce surfingowej. Ostatecznie klub chce rozwiązać kontrakt z Amerykaninem, który wykazał się brakiem profesjonalizmu.

Taylor Sander jest zawodnikiem PGE Skry od sezonu 2020/2021. Do drużyny dołączył w sierpniu, jednak w oficjalnym meczu zagrał dopiero w grudniu. Powodem były kontuzje Amerykanina, które wykluczały go z gry. Sztab szkoleniowy oraz zarząd klubu nie chcieli również ryzykować szybszego powrotu Sandera na boisko, a wszystko, by w pełni zdrowy mógł pomóc drużynie w kolejnej części sezonu.

Po zakończonym sezonie 2020/2021 Sander otwarcie deklarował, że chce pozostać w PGE Skrze. Zarząd klubu porozumiał się z Amerykaninem, a siatkarz podpisał nowy roczny kontrakt, po czym wyjechał na zgrupowanie reprezentacji Stanów Zjednoczonych.

Sander wziął udział w rozgrywkach Ligi Narodów oraz igrzyskach olimpijskich, a po ich zakończeniu miał stawić się w Bełchatowie i rozpocząć okres przygotowawczy z drużyną PGE Skry. Kontakt z siatkarzem był utrudniony, a do Polski ostatecznie nie przyjechał. Sander otrzymał kilka kolejnych terminów, by przyjechać do Bełchatowa, jednak prośby i ponaglenia zostały przez Amerykanina zignorowane.


Priorytetem klubu jest dobro organizacji sportowej, dlatego KPS Skra Bełchatów S.A. rozpoczął procedurę prawną w sprawie rozwiązania kontraktu z zawodnikiem.

EDIT:

Wiadomo już kto zastąpi Taylora Sandera w PGE Skrze Bełchatów. Będzie to trenujacy z bełchatowskim klubem już od kilku tygodni 34-letni Holender Dick Kooy, który ostatnio występował we włoskim Itas Trentino. Wcześniej reprezentował m.in. Gas Sales Piacenza, Dynamo Moskwa, Halkbank Ankara, El-Jaish SC Ad-Dauha, ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, Lube Banca Macerata, Casę Modena, VC Nesselande i Omniworld Almere. Jest również reprezentantem Holandii oraz Włoch jako naturalizowany zawodnik.

Przyjmujący na swoim koncie ma wiele sukcesów. Zdobył m.in. złote medale mistrzostw Holandii i Turcji (dwa). Wygrał także Puchar Polski oraz Superpuchar Włoch i Turcji. Kooy stawał także na najniższym stopniu podium mistrzostw Włoch i Rosji. Jednym z jego największych sukcesów jest srebrny medal Ligi Mistrzów z ubiegłego sezonu.

Przez ostatnie tygodnie Kooy trenował z PGE Skrą i brał udział w przedsezonowych sparingach. Ostatecznie zarząd klubu wspólnie ze sztabem szkoleniowym zdecydował, że Holender z włoskim paszportem zostanie siatkarzem bełchatowskiej drużyny.

fot. PGE Skra Bełchatów

 

Artykuł dodał: Informacja prasowa, mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1476003 odwiedzin