GKS Bełchatów przegrał z Garbarnią Kraków. To czwarta porażka z rzędu

2021-09-24 22:19:42

GKS Bełchatów przegrał z Garbarnią Kraków. To czwarta porażka z rzędu

GKS Bełchatów przegrał z Garbarnią Kraków 0:1 w meczu otwierającym 10. kolejkę eWinner 2. Ligi. To czwarta z rzędu porażka "Brunatnych", która niestety "umacnia" drużynę w strefie spadkowej.

Po obiecującym początku sezonu w wykonaniu podopiecznych Patryka Rachwała, drużyna GKS złapała już nie tylko zadyszkę, ale całkiem spory kryzys. Kolejny raz bełchatowianie razili nieskutecznością. już po pierwszej połowie powinni prowadzić, ale gola strzelili gospodarze.

Po zmianie stron GKS także przeważał, zasłużył nawet na rzut karny po faulu w obrębie "szesnastki" na Szymonie Sołtysińskim. Niestety sędzia faulu nie widział i GKS przegrał pod Wawelem.

Do miejsca ponad strefą spadkową "Brunatni" tracą już pięć punktów, a 10. kolejka dopiero się rozpoczęła. Nawet gdyby dodać GKS odjęte cztery punkty i tak byliby pod kreską. Zadanie dla drużyny to poprawa skuteczności, bo w każdym z ostatnio przegranych meczów GKS miał swoje okazje, ale nie potrafił strzelać goli.

W środę o godz. 15 "Brunatni" grają u siebie z Arką Gdynia w ramach rozgrywek Pucharu Polski.

Garbarnia Kraków - GKS Bełchatów 1:0 (1:0)
1:0 Michal Klec (29’)

Garbarnia: Dorian Frątczak - Daniel Morys, Jakub Banach, Donatas Nakrošius, Mateusz Bartków (80’ Jakub Kuczera) - Wojciech Słomka (72’ Grzegorz Marszalik), Wiktor Szywacz (80’ Dawid Malik), Mateusz Duda, Michal Klec (80’ Bartłomiej Purcha), Bartłomiej Korbecki (64’ Kacper Duda) - Michał Feliks.

GKS: Leonid Otczenaszenko - Mikołaj Grzelak, Kajetan Kunka, Martin Klabník, Mateusz Szymorek - Damian Warnecki (68’ Łukasz Wroński), Waldemar Gancarczyk, Marcin Ryszka (87’ Adrian Bielka), Dawid Flaszka (59’ Szymon Sołtysiński), Mateusz Gancarczyk (68’ Kamil Mizera) - Jewhen Radionow.

żółte kartki: Kunka, Wroński (GKS).
sędzia: Szymon Łężny (Kluczbork).

fot. archiwum / Piotr Tokarczyk - FotoPiotr

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1426574 odwiedzin