GKS Bełchatów rozbity przez Ruch Chorzów

2021-08-14 15:49:52

GKS Bełchatów za słaby na Ruch Chorzów. W trzeciej kolejce eWinner 2. Ligi "Brunatni" wysoko przegrali w Chorzowie 0:4.

Nie było czego zbierać, tak w skrócie można napisać o meczu GKS Bełchatów w Chorzowie. "Brunatni" byli wyraźnie słabsi od beniaminka, popełniali dziecinne błędy w obronie, które Ruch skwapliwie wykorzystał.

Bełchatowianie właściwie nie zagrozili poważniej bramce gospodarzy, którzy od początku byli stroną przeważającą. Ruch rozstrzygnął mecz już w pierwszej połowie i w drugiej mógł spuścić z tonu. Po przerwie bełchatowianie prezentowali się nieco lepiej, ale i tak dali sobie strzelić gola.

Po kolejnej przebudowie składu, w którym roi się od graczy mało doświadczonych na poziomie centralnym, wiadomo było, że przynajmniej w pierwszej części sezonu "Brunatnym" ciężko będzie o punkty. Po trzech meczach GKS ciągle jest na minusie. Najbliższa kolejka już w środę. GKS zagra u siebie (godz. 17) z rezerwami Śląska Wrocław.

Ruch Chorzów - GKS Bełchatów (3:0)
1:0 Michał Mokrzycki (23’ karny
2:0 Tomasz Foszmańczyk (38’)
3:0 Przemysław Szkatuła (42’)
4:0 Jakub Siwek (82’)

Ruch: Jakub Bielecki - Tomasz Wójtowicz (60’ Piotr Kwaśniewski), Konrad Kasolik (66’ Tomasz Dyr), Filip Nawrocki, Bartłomiej Kulejewski, Przemysław Szkatuła (46’ Marcin Kowalski) - Łukasz Janoszka (59’ Jakub Siwek), Tomasz Neugebauer, Michał Mokrzycki, Tomasz Foszmańczyk (83’ Piotr Wyroba) - Daniel Szczepan.

GKS: Kewin Komar - Mateusz Gancarczyk, Martin Klabník, Adam Dobosz, Mateusz Szymorek - Damian Warnecki (58’ Kamil Mizera), Michał Graczyk (80’ Jakub Miarka), Waldemar Gancarczyk (58’ Marcin Ryszka), Artur Golański (58’ Adrian Bielka),  Szymon Sołtysiński - Dawid Flaszka (69’ Jewhen Radionow).

żółte kartki: Wyroba - M.Gancarczyk.