PGE Skra Bełchatów rozpoczęła przygotowania. Jest nowa twarz w drużynie

2021-08-10 22:36:38

PGE Skra Bełchatów rozpoczęła przygotowania. Jest nowa twarz w drużynie

PGE Skra Bełchatów rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. W pierwszych zajęciach wzięło udział tylko ośmiu siatkarzy, w tym doświadczony Holender z włoskim paszportem Dick Kooy.

PGE Skra Bełchatów w środę oficjalnie rozpoczęła przygotowania do sezonu 2021/2022. Wcześniej, przed udziałem w turnieju PreZero Grand Prix bełchatowianie spotkali się tylko na krótkich zajęciach adaptacyjnych.

Na pierwszych zajęciach stawili się Sebastian Adamczyk, Przemysław Kupka, Karol Kłos, Robert Milczarek, Kacper Piechocki i Mikołaj Sawicki, a także jeden z nowych nabytków PGE Skry Damian Schulz. 31-latek, mistrz świata z reprezentacją Polski z 2018 roku dołączył do żółto-czarnych z Indykpolu AZS Olsztyn. Będzie rywalizował o pozycję atakującego z Aleksandarem Atanasijeviciem.

Niespodziewanie na treningu PGE Skry pojawił się także Dick Kooy, 34-letni przyjmujący grający ostatnio we włoskim Itas Trentino. Holender z włoskim paszportem na razie ma jedynie trenować w drużynie PGE Skry przy nieobecności reprezentantów Polski, Serbii, Stanów Zjednoczonych i Iranu. Drugim jego zadaniem jest zbudowanie formy indywidualnej.

- Moje pierwsze wrażenia w klubie są bardzo dobre. Pierwsze tygodnie na pewno będą ciężkie i żmudne, ale jest to potrzebne, by potem prezentować dobrą siatkówkę. Cieszę się, że tu jestem - mówił po pierwszym treningu Kooy.

Czy doświadczony, mierzący 202 cm zawodnik pozostanie w PGE Skrze? - Podobnie jak w poprzednich sezonach, ze względu na przygotowania reprezentacji do mistrzostw Europy, nie rozpoczniemy treningów w pełnym składzie. Z naszej drużyny będzie tylko połowa chłopaków, dlatego do zespołu od pierwszych zajęć dołączy również Dick Kooy, który będzie się z nami przygotowywał. O ostatecznej decyzji i ewentualnym pozostaniu siatkarza w klubie zadecydują najbliższe tygodnie - mówi Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

Przypomnijmy, że z początkiem tygodnia w PGE Skrze doszło także do roszady na stanowisku trenera. Michała Mieszko Gogola zastąpił Slobodan Kovač. Serb jednak do Bełchatowa jeszcze nie przyjechał, gdyż prowadzi również reprezentację swojego kraju. W jego imieniu na treningu w hali Energia pojawili się zaś asystenci - Slobodan Prakljacic i Zdravko Anicic. Serbowie pracują wspólnie z aktualnym sztabem szkoleniowym, który pozostaje bez zmian i będą go tworzyć Radosław Kolanek (asystent), trener przygotowania fizycznego Maciej Michalik, fizjoterapeuci Tomasz Kuciapiński i Tomasz Pieczko oraz statystyk Robert Kaźmierczak. - Myślę, że to ciekawa sprawa. Przede wszystkim nie spotkaliśmy się jeszcze bezpośrednio z trenerem, więc Slobodan i Zdravko to łącznicy między nami a Slobodanem Kovacem. To bardzo ciekawi ludzie z dobrymi pomysłami, więc wszyscy jesteśmy otwarci na pracę, którą możemy wykonać. To, co najlepsze, jeszcze przed nami, więc każdy musi być skupiony na swojej pracy i współpracy, a wtedy wszystko będzie szło w jak najlepszą stronę - mówi Radosław Kolanek.

- Opuściliśmy zgrupowanie naszej kadry narodowej, żeby tu być, więc chyba nie muszę mówić, jak duża jest to dla nas nobilitacja, by pomóc Slobodanowi i PGE Skrze. To zawsze był wielki klub. Znam też tych zawodników i wiem, że będziemy dobrze pracować. Wszystko po to, by jak najlepiej przygotować bełchatowian do sezonu - mówi Slobodan Prakljacić.

Przez cały sierpień PGE Skra będzie trenowała na własnych obiektach. We wrześniu zespół czeka kilka meczów i turniejów sparingowych. Na razie wiadomo, że bełchatowianie wezmą udział w turnieju Giganci Siatkówki, który odbędzie się w dniach 26-27 września w Jelczu-Laskowicach. 

fot. PGE Skra Bełchatów

Artykuł dodał: Informacja prasowa, mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1375751 odwiedzin