PGE Skra Bełchatów bez sukcesu na piasku w PreZero Grand Prix

2021-08-09 21:28:00

PGE Skra Bełchatów bez powodzenia zakończyła swój udział w turnieju PreZero Grand Prix. W trzech meczach na piasku w Krakowie bełchatowianie doznali dwóch porażek i zajęli w towarzyskich zawodach 9. miejsce.

Turnieje PreZero Grand Prix odbywają się na piaszczystych boiskach, ale na zasadach siatkówki halowej, a na boisku występuje po czterech graczy z każdej drużyny. Gra toczy się do dwóch wygranych setów, przy czym ewentualny trzeci jest tie-breakiem. W ubiegłym roku, w pierwszej edycji zawodów, które miały być zadośćuczynieniem dla kibiców, za zakończenie sezonu 2019/2020 bez rozstrzygnięcia z powodu pandemii, PGE Skra zajęła drugie miejsce.

Bełchatowianie na turnieju w Krakowie wystąpili oczywiście bez swoich czterech olimpijczyków (Mateusz Bieniek, Grzegorz Łomacz, Milad Ebadipour, Taylor Sander). Kadrę na zawody stanowili: Sebastian Adamczyk, Karol Kłos, Robert Milaczarek, Mikołaj Sawicki, Damian Schulz i Kacper Piechocki, a trenerem zespołu był Radosław Kolanek.

W pierwszym meczu w Krakowie PGE Skra Bełchatów po zaciętym boju, w fatalnych warunkach atmosferycznych, przy padającym deszczu pokonała 2:1 BBTS Aqua Bielsko-Biała. Niestety w spotkaniu ze Staropolanką Cuprum Lubin było już gorzej. Po zaciętym, ale wygranym pierwszym secie, bełchatowianie gładko przegrali dwa kolejne i musieli uznać wyższość rywali. To oznaczało, że żółto-czarni spadli na drugą stronę turniejowej drabinki, do drużyn pokonanych i na kolejną porażkę nie mogli już sobie pozwolić, aby myśleć o dobrej lokacie w turnieju.

Niestety w kolejnym meczu również lepsi okazali się ich rywale. Indykpol AZS Olsztyn wygrał w dwóch setach, co sprawiło, że PGE Skra Bełchatów zajęła w turnieju dopiero 9. miejsce.

* PGE Skra Bełchatów - BBTS Aqua Bielsko-Biała 2:1 (25:22, 23:25, 15:13)
* PGE Skra Bełchatów - Staropolanka Cuprum Lubin 1:2 (26:24, 15:25, 11:15)
* Indykpol AZS Olsztyn - PGE Skra Bełchatów 2:0 (25:19, 25:16)

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1375760 odwiedzin