GKS Bełchatów wygrywa po pięknych golach

2021-08-07 23:43:43

GKS Bełchatów pokonał Znicz Pruszków 3:2 w drugiej kolejce eWinner 2. Ligi. Ozdobą meczu były efektowne gole Dawida Flaszki i Waldemara Gancarczyka. To pierwsze zwycięstwo GKS przy Sportowej od 9 miesięcy.

Długo kibice "Brunatnych" musieli czekać na trzy punkty swojej drużyny wywalczone przy Sportowej. W sobotnim meczu przeciwko Zniczowi też wydawało się, że wygraną może być ciężko, bo goście już w pierwszym kwadransie otworzyli wynik. GKS długo nie mógł przejąć inicjatywy. Dopiero pod koniec pierwszej połowy bełchatowianie przycisnęli, a efektem tego był przepiękny gol Dawida Flaszki. Wrzuconą z autu piłkę uderzył przewrotką, a ta wpadła do siatki.

Do przerwy był remis. Piorunujący w wykonaniu GKS był początek drugiej połowy. Już dwie minuty po wznowieniu gry bełchatowianie wykonywali rzut wolny w okolicach narożnika pola karnego. Fantastycznie uderzył Waldemar Gancarczyk, nie dając szans bramkarzowi gości Piotrowi Misztalowi. Chwilę później było 3:1. Szymon Sołtysiński został sfaulowany w polu karnym, a efektownym strzałem z jedenastki w samo okienko popisał się rozgrywający bardzo dobry mecz Artur Golański.

Szkoda, że już w doliczonym czasie moment dekoncentracji kosztował "Brunatnych" straconego gola, ale na szczęście bez konsekwencji. Goście nie mieli już czasu na próbę doprowadzenia do remisu. Dzięki wygranej GKS niweluje minusowe punkty do jednego. Za tydzień kibicowsko, najatrakcyjniejszy mecz rundy, starcie z Ruchem w Chorzowie. Kto nie pojedzie, będzie mógł obejrzeć mecz w TVP Sport.

GKS Bełchatów - Znicz Pruszków 3:2 (1:1)

0:1 Bartłomiej Kręcichwost (13’)
1:1 Dawid Flaszka (40’)
2:1 Waldemar Ganczarczyk (47’)
3:1 Artur Golański (49’)
3:2 Maciej Machalski (90’)

GKS: Kewin Komar - Mateusz Gancarczyk, Martin Klabnik, Adam Dobosz, Mateusz Szymorek - Damian Warnecki, (88’ Oskar Przywara), Michał Graczyk, Waldemar Gancarczyk (87’ Jakub Miarka), Artur Golański (80’ Adrian Bielka), Szymon Sołtysiński (76’ Kamil Mizera) - Dawid Flaszka.

Znicz: Piotr Misztal - Marcin Bochenek, Igor Lewczuk, Krystian Pomorski, Peter Drobnak - Krystian Tabara (83’ Gabor Grabowski), Szymon Kaliniec (83’ Adrian Olpiński), Tymon Proczek (74’ Maciej Machalski), Lukas Hrniciar, Artur Stawikowski (52’ Dawid Barnowski) - Bartłomiej Kręcichwost.