Nie ma już żadnego siatkarza PGE Skry Bełchatów w igrzyskach w Tokio

2021-08-04 22:56:27

Nie ma już żadnego siatkarza PGE Skry Bełchatów w igrzyskach w Tokio

PGE Skra Bełchatów nie ma już swoich przedstawicieli na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Niestety medalu nie zdobędzie też Paweł Zatorski, jedyny siatkarz pochodzący z Bełchatowa na igrzyskach.

Siatkarscy kibice w Polsce od wtorku ronią łzy po porażce reprezentacji Polski z Francją w ćwierćfinale turnieju olimpijskiego. Podczas piątych igrzysk z rzędu reprezentacja biało-czerwonych nie jest w stanie przebrnąć fazy ćwierćfinałów. Tym razem miało być inaczej, bo przecież Polacy to dwukrotni mistrzowie świata i w Tokio byli faworytami do medalu. Niestety w meczu o wejście do fazy medalowej przegrali z Francją 2:3.

Porażka z drużyną Trójkolorowych oznacza, że z turniejem żegna się m.in. Paweł Zatorski, jedyny bełchatowianin w turnieju olimpijskim. Wychowanek EKS Skry Bełchatów nie powtórzy więc osiągnięcia urodzonej w Bełchatowie Martyny Trajdos, która zdobyła brąz z kadrą Niemiec w drużynowym mikście w judo. Medal Martyny pozostanie więc przynajmniej przez najbliższe trzy lata jedynym olimpijskim krążkiem wywalczonym przez sportowca pochodzącego z Bełchatowa. Czy w za trzy lata w Paryżu, 31-letni dziś Paweł Zatorski będzie miał jeszcze jedną szansę? Zobaczymy.

Wraz z "Zatim" z turniejem olimpijskim żegnają się także dwaj siatkarze PGE Skry Bełchatów, którzy pojechali na igrzyska. W kadrze Polski grali bowiem Grzegorz Łomacz i Mateusz Bieniek. Warto też dodać, że w sztabie trenerskim Biało-Czerwonych byli również Michał Mieszko Gogol (w roli asystenta trenera), trener PGE Skry oraz izjoterapeuta Tomasz Pieczko i statystyk Robert Kaźmierczak, pracujący dla PGE Skry.

W Tokio wystąpili także jeszcze dwaj inni siatkarze PGE Skry Bełchatów, ale obaj odpadli z turnieju jeszcze wcześniej niż Polska. Zarówno reprezentacja USA z Taylorem Sanderem, jak i Iran z Miladem Ebadipourem niespodziewanie nie wyszły nawet ze swoich grup i nie awansowały do ćwierćfinałów.

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1375741 odwiedzin