Kleszczowskie biegi uliczne wracają!

2021-08-04 21:57:15

Kleszczowskie biegi uliczne wracają!

"Kleszczów na Piątkę" i "Kleszczowska Dziesiątka", dwa uliczne biegi, które zyskały już swoją renomę wracają po rocznej przerwie spowodowanej pandemią. Zapisy na sierpniowy bieg na 10 km właśnie ruszyły.

W ubiegłym roku dwa biegi uliczne organizowane w Kleszczowie - jak większość innych w całym kraju - zostały odwołane ze względu na pandemiczne obostrzenia. W tym roku jednak biegacze znów staną na starcie przed kleszczowskim Solparkiem. "Kleszczowska Dziesiątka" odbędzie się w niedzielę 29 sierpnia, zaś na 26 września zaplanowano "Kleszczów na Piątkę".

Zapisy na pierwszy z biegów, na dystansie 10 kilometrów już się rozpoczęły. Będzie to czwarta edycja zawodów na tym dystansie w Kleszczowie.

- W tym roku w zawodach obowiązuje limit 200 biegaczy - mówi Bartłomiej Sobecki z firmy inesSport, która tak jak w poprzednich edycjach na zlecenie LKS Omega Kleszczów zajmie się stroną techniczno-organizacyjną biegu. - Zapisy przyjmujemy przez formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie www.kleszczowna5.pl.

Zawodom dla dorosłych biegaczy towarzyszyć biędzie również biegowa rywalizacja dzieci i młodzieży. Te biegi są organizowane na krótszych dystansach - 200 m (dzieci z roczników 2020-2015), 300 m (dzieci z roczników 2014-2012), 400 m (dzieci z roczników 2011-2009), 800 m (dzieci z roczników 2008-2006) Na mecie na wszystkich czekać będą pamiątkowe medale.

Dodajmy, że głównym miejscem rywalizacji młodszych uczestników będzie wyremontowana bieżnia na gminnym stadionie w Kleszczowie (biegi dla dzieci zorganizowane w roku 2019 odbywały się na ulicy Sportowej - w tym czasie trwała jeszcze modernizacja piłkarsko-lekkoatletycznego stadionu w Kleszczowie). Natomiast start i meta „Kleszczowskiej Dziesiątki” będą umiejscowione na dziedzińcu kompleksu Solpark.

Formularze, które umożliwiają zgłoszenie się do biegu na 10 km w Kleszczowie, a także regulaminy biegów są dostępne na stronie www.kleszczowna5.pl.

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1375746 odwiedzin