Ruszył cykl Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym

2021-06-15 23:42:05

Ruszył kolejny sezon Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym. Pierwszy z cyklu pięciu turniejów rozegrano już na miejskich kortach na Dolnośląskim.

Obsada pierwszego Grand Prix nie była najwyższa. W turnieju kobiet zagrały ze sobą Agnieszka Strojkowska i Anna Sobaniec. Wygrała pierwsza z nich 6:3, 3:6, 6:0, 6:1.

Sześciu panów zagrało w turnieju męskim. W finale spotkali się Franek Stępień i Robert Strupiński. Stępień wygrał 6:3, 6:3. Wcześniej obaj panowie wygrali swoje grupy i pojedynki półfinałowe. Strupiński ograł Mateusza Stanowskiego 6:4, 6:2, a Stępień awansował do finału po kreczu Piotra Szarleja.

Również sześciu graczy wystąpiło w zawodach kategorii 50+. W finale 6:3, 6:3 Zbigniew Maruszak pokonał Adama Szewczyka. W półfinałach Maruszak wyeliminował 6:3, 6:3 Krzysztofa Drzewosza, a Szewczyk Bartłomieja Drozdowskiego 6:4, 6:1.

W grze podwójnej para Strupiński/Stępień pokonała 6:1, 2:6, 10:7 debel Mariusz Strojkowski i Kamil Rybak.

Kolejny turniej Grand Prix odbędzie się w dniach 26-27 czerwca. Jeden turniej odbędzie się w lipcu, dwa w sierpniu, a we wrześniu końcowy turniej Masters.