Dziewczyny z UKS Czempion Bełchatów z rekordem Polski!

2021-06-14 23:59:47

Sztafeta 4x200m UKS Czempion Bełchatów ustanowiła nowy rekord Polski młodziczek! Małgorzata Domagała, Anna Olczyk, Amelia Zochniak i Julia Jończyk pobiegły w czasie 1:43.41. Medali bełchatowskich lekkoatletek na 4. PZLA Mistrzostwach Polski w Wielobojach (U16, U20) i Sztafetach w Łodzi.

Sztafeta 4x200m U16 bełchatowskiego Czempiona jechała na stadion AZS Łódź po medal. I bełchatowianki stanęły na wysokości zadania. Spisały się znakomicie. W historii polskiej lekkiej atletyki w tej kategorii wiekowej tak szybko nie pobiegła żadna drużyna. Dodajmy, że piątą zawodniczką, której także należał się medal jest rezerwowa Barbara Haładaj. Dodajmy, że srebro w tym biegu zdobyła drużyna KS AZS UMW Olsztyn, a brąz MOS CSiR Dąbrowa Górnicza.

Bełchatowskich medali w Łodzi było więcej. Złoto zdobyła także sztafeta szwedzka (100m, 200m, 300m i 400m) U18 reprezentująca województwo łódzkie. W jej składzie wystąpiły trzy zawodniczki z bełchatowskich klubów - Maja Matyśkiewicz i Maria Kołodziejczuk z UKS Czempion oraz Natalia Wójcik z Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego. Skład sztafety uzupełniła Zuzanna Adamczewska z AZS Łódź. Dziewczyny pobiegły w czasie 2:13.45. Za nimi przybiegły m.in. sztafeta dolnośląska i podkarpacka, które uzupełniły podium.

Srebro w Łodzi uzyskała eksportowa sztafeta 4x200m juniorów Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego. Mateusz Górny, Oskar Łucki, Jakub Bracki i Filip Chrosta uzyskali czas 1:27.40. Do AML Słupsk stracili 37 setnych. Trzecie miejsce zajęła sztafeta Zawiszy Bydgoszcz.

Brązowy medal uzyskała także sztafeta szwedzka w kategorii U16. Barbara Haładaj, Julia Jończyk, Anna Olczyk i Amelia Zochniak reprezentujące Czempiona uległy tylko drużynom z Kujawsko-Pomorskiego i Podkarpackiego. Bełchatowianki biegające w barwach woj. łódzkiego pobiegły w czasie 2:20.14.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1392201 odwiedzin