Trzy medale Knock-Out Team w mistrzostwach Polski

2021-06-13 21:15:19

Trzy medale Knock-Out Team w mistrzostwach Polski

Trzy medale, w tym jeden złoty przywieźli młodzi reprezentanci Knock-Out Team Bełchatów z Mistrzostw Polski Dzieci i Kadetów PF i LC, które odbyły się w kompleksie JuraPark w Bełtowie.

- Mistrzostwa Polski to oczywiście najważniejsza impreza w całym kalendarzu i na ten start czekaliśmy od bardzo dawna - podkreśla Krystian Gortat, trener bełchatowskiego klubu.

Możliwość zaprezentowania się na mistrzostwach kraju, ale także skorzystania z uroków kompleksu JuraPark dostało ośmioro reprezentantów Knock-Out Team.  

Okazji medalowych było bardzo dużo, ponieważ aż pięć pojedynków bełchatowianie przegrali tuż przed strefą medalową. - Finalnie zdobywamy trzy medale i jeden tytuł Mistrza Polski - mówi Krystian Gortat. - Liczyliśmy może na nieco więcej, jednak to jest sport, a każda porażka kształtuje nasze charaktery.

Mistrzem Polski został Marcel Adasiewicz  w kat -37 kg. W swojej drodze po złoty medal stoczył trzy pojedynki z czego jeden wygrał przed regulaminowym czasem - przewagą techniczną. Dodatkowo Marcel dorzucił medal w LightContacie!
 
Drugi medalista z Knock-Out to Mikołaj Kamiński, dla którego był to dopiero drugi turniej w karierze. W pierwszej walce pewnie pokonał przeciwnika, natomiast w półfinale uległ zawodnikowi z Piaseczna.

- Pięcioro zawodników odpada przed strefą medalową. Tego dnia przeciwnicy byli lepsi, jednak prognoza jest bardzo dobra. Kilka błędów do poprawki, delikatne roszady w kategoriach wagowych i następne Mistrzostwa Polski są nasze! - zaznacza Gortat. - Chcielibyśmy aby te zawody były dobrą lekcją, a zarazem motorem napędowym do ciężkiej pracy. Nauczyły nas wiele, rzuciły nowe światło i były kubłem zimnej wody. Dobry występ - a dla nas to jednak za mało, bo apetyt na krążki Mistrzostw Polski mamy bardzo duży! - podkreśla.

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1425115 odwiedzin