GKS Bełchatów przegrał z Arką Gdynia. To 17. porażka w sezonie

2021-05-08 21:37:45

GKS Bełchatów przegrał 17. mecz w sezonie. W 29. kolejce Fortuna 1. Ligi przy Sportowej lepsza była Arka Gdynia, która wygrała 3:0. "Brunatni" strzelili sobie samobója i kończyli mecz w dziesiątkę...

Jedna jaskółka, w postaci wygranej z Resovią, wiosny nie czyni. W sobotnie południe GKS Bełchatów wrócił do swojej słabej postawy, którą prezentuje od jesieni ubiegłego roku.

W pierwszej połowie wielkiej różnicy między obiema drużynami widać nie było. GKS bramce Arki zagroził poważniej tylko raz. Więcej działo się po przerwie, niestety na niekorzyść "Brunatnych". Na początku drugiej połowy pechowo interweniował Waldemar Gancarczyk, który chcąc przeciąć podanie w polu karnym, przelobował Daniela Niźnika.

SKRÓT MECZU

Utrata gola podcieła skrzydła GKS. goście podwyższyli za sprawą Macieja Rosołka. Na kwadrans przed końcem Mateusz Bartków faulował w polu karnym, za co obejrzał czerwoną kartkę. Goście wykorzystali jedenastkę i było po meczu.

Do końca sezonu zostało pięć kolejek. Za tydzień GKS gra w Kielcach z Koroną. Do przedostatniego Zagłębia Sosnowiec "Brunatni" ciągle tracą trzy punkty.

GKS Bełchatów - Arka Gdynia 0:3 (0:0)