GKS Bełchatów wygrał po pół roku! Resovia pokonana! Jest jeszcze nadzieja...

2021-05-02 14:06:11

GKS Bełchatów pokonał Apklan Resovię Rzeszów w meczu 28. kolejki Fortuna 1. Ligi. To pierwsze zwycięstwo "Brunatnych" od listopada ubiegłego roku. Miejmy nadzieję, że będzie to przełamanie, które pozwoli GKS utrzymać się w lidze.

Kolejna porażka, z rywalem, który też walczy o utrzymanie mogła oznaczać dla GKS Bełchatów otwartą drogę do 2. ligi. Niestety "Brunatni" znów fatalnie zaczęli i już w 6. minucie stracili gola. Kluczem do zwycięstwa po wielu miesiącach upokorzeń było jednak szybkie odrobienie strat. Niespełna minutę po utracie gola Mateusz Bartków wyrównał, a siedem minut później Dawid Flaszka strzelił na 2:1.

GKS mógł kontrolować mecz. W drugiej połowie oddał piłkę Resovii, ale odgryzał się kontrami. Gdy w 77. minucie po akcji "Brunatnych" gospodarze wpakowali piłkę do swojej bramki zwycięstwo było już bardzo blisko. Resovia nie miała pomysłu na grę ofensywną. I dobrze, to nie był problem GKS. Zwycięstwo "Brunatnych" było zasłużone.

Za tydzień, w sobotę GKS Bełchatów gra u siebie z Arką Gdynia, czyli ostatnią drużyną, z którą udało się "Brunatnym" wygrać. Dobrze, że ta fatalna passa została przerwana. GKS wciąż jest ostatni w tabeli, ale trzy punkty przywiezione z Podkarpacia utrzymują "Brunatnych" w grze o pozostanie w Fortuna 1. Lidze. Brawo drużyno!

Apklan Resovia - GKS Bełchatów 1:3 (1:2)
1:0 Radosław Adamski (6’)
1:1 Mateusz Bartków (7’)
1:2 Dawid Flaszka (14’)
1:3 Oliver Podhorin (77’ samobój)

Resovia: Karol Dybowski - Bartosz Jaroch, Jakub Persak, Oliver Podhorin, Kamil Słaby (59’ Karol Twardowski) - Rafał Mikulec (46’ Kamil Radulj), Josip Šoljić, Michał Kuczałek (46’ Przemysław Zdybowicz), Maksymilian Hebel (46’ Cezary Demianiuk), Radosław Adamski - Jakub Wróbel (80’ Sebastian Usarz).

GKS: Daniel Niźnik - Marcin Sierczyński, Mateusz Bartków, Sebastian Zalepa, Mateusz Szymorek - Filip Laskowski (78’ Maciej Koziara), Michał Pawlik, Waldemar Gancarczyk, Dawid Flaszka (78’ Marcin Ryszka), Mikołaj Grzelak (64’ Bartosz Żurek) - Val?rijs Šabala (64’ Maciej Mas).

żółte kartki: Wróbel, Podhorin - Gancarczyk, Bartków, Szymorek, Pawlik.