GKS Bełchatów nie zadziwił. Kolejna porażka...

2021-04-23 23:04:08

GKS Bełchatów przegrał z Sandecją Nowy Sącz 0:2 w meczu 26. kolejki Fortuna 1. Ligi. To 15 porażka "Brunatnych" w tym sezonie.

W ostatnim meczu GKS Bełchatów stracił gola już w 3. minucie (skończyło się 1:1 z Zagłębiem Sosnowiec). W piątkowe popołudnie przy Sportowej był progres. Defensywa GKS wytrzymała do ósmej minuty. Efektownym, płaskim strzałem prowadzenie dla gości uzyskał były zawodnik "Brunatnych" Dawid Błanik. W drugiej połowie na 2:0 dla rewelacyjnej wiosną Sandecji podwyższył Rubio i było po meczu.

ZOBACZ GOLE

Trudno o tym spotkaniu napisać więcej, skoro nawet trener Marcin Węglewski zdobył się na raptem dwa zdania: - Gratuluję Sandecji trzech punktów, gratuluję Sandecji najlepszego transferu w przerwie zimowej, mówię o Dawidzie Błaniku, gratuluję Darkowi [Dariuszowi Dudkowi, trenerowi Sandecji - przyp. red.] takiej serii. Mam nadzieję, że kiedyś taka seria i mnie będzie dotyczyć...

Tyle trener GKS Bełchatów ma do powiedzenia kibicom swojej drużyny po piętnastej (!) porażce w sezonie. Jeśli równie twórczy jest w szatni, to raczej trudno rokować, że GKS może poprawić swoje wyniki.

Do końca sezonu "Brunatnym" pozostało osiem meczów. Do bezpiecznego, przedostatniego miejsca w tabeli tracą trzy punkty, ale 17. w tabeli GKS Jastrzębie ma rozegrane dwa, a 16. Zagłebie Sosnowiec - jeden mecz mniej. W najbliższy wtorek do Bełchatowa przyjeżdża Widzew.