GKS Bełchatów przywiózł punkt z Sosnowca. Niewykorzystana szansa na wygraną

2021-04-18 15:00:51

GKS Bełchatów zremisował 1:1 w meczu z Zagłebiem Sosnowiec, choć rywale przez większą część meczu grali w osłabieniu. "Brunatni" nie odrobili straty do bezpiecznego miejsca w tabeli Fortuna 1. Ligi.

GKS Bełchatów w meczu "o sześć punktów" z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie zaczął od falstartu. Sosnowiczanie strzelili gola już w 3. minucie, wykorzystując brak koncentracji bełchatowian. Bohater gospodarzy Joao Oliveira z bohatera Zagłebia, chwilę później stał się antybohaterem faulując wychodzącego sam na sam Val?rijsa Šabalę.

Gospodarze od 15. minuty grali w osłabieniu, ale GKS długo nie był w stanie tego wykorzystać. W pierwszej połowie najbliżej był Mateusz Bartków, ale trafił w słupek. Dopiero pod koniec meczu ładną akcję, efektownym strzałem piętą wykończył Maciej Mas. Na więcej bełchatowian stać już nie było i mecz zakończył się remisem 1:1.

Jak traktować ten punkt, sukces, to czy jednak porażka GKS? Kibice sami muszą odpowiedzieć na to pytanie. Biorąc pod uwagę jak cięzko przychodzi bełchatowianom zdobywanie punktów w tym sezonie i to, że ostatnio głównie przegrywają, to
punkt przywieziony z Sosnowca jest cenny. Z drugiej strony GKS wciąż bez zwycięskiego przełamania, a podział punktów z najgroźniejszym rywalem nie zbliża bełchatowian do sosnowiczan, do których GKS traci ciągle trzy punkty.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Bełchatów 1:1 (1:0)
1:0 João Oliveira (3’)
1:1 Maciej Mas (82’)

Zagłębie: Szymon Frankowski - Łukasz Turzyniecki, Lukáš Ďuriška, Piotr Polczak, Dawid Gojny - Szymon Sobczak (46’ Dawid Ryndak), Michał Masłowski (67’ Nikolas Korzeniecki), Maciej Ambrosiewicz, João Oliveira, Patrik Mišák (83’ Mateusz Popczyk) - Gonçalo Gregório (57’ Quentin Seedorf).

GKS: Leonid Otczenaszenko - Mikołaj Grzelak, Mateusz Bartków, Mariusz Magiera, Mateusz Szymorek - Jakub Bator (83’ Kajetan Kunka), Filip Laskowski (46’ Jakub Staszak; 65’ Maciej Mas), Damian Hilbrycht (83’ Michał Pawlik), Maciej Koziara (87’ Marcin Sierczyński), Waldemar Gancarczyk - Val?rijs Šabala.

żółte kartki: Polczak, Gojny - Koziara.
czerwona kartka: João Oliveira (15’).
sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1343919 odwiedzin