PGE Skra Bełchatów nie zagra w finale PlusLigi. Pozostaje walka o brąz

2021-04-11 21:26:41

PGE Skra Bełchatów nie zagra w finale PlusLigi. W trzecim meczu półfinałowym z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle bełchatowianie przegrali na wyjeździe 0:3. Mecz kończyli bez Taylora Sandera. Żółto-czarnym pozostała gra o brązowe medale z Vervą Warszawa.

Po efektownym zwycięstwie w środę, w niedzielę PGE Skra stanęła przed szansą awansu do finału play-off. Ale takie same szanse mieli też gospodarze, którzy mimo porażki w Bełchatowie, dalej pozostawali faworytem rywalizacji. Nawet pomimo faktu, że ponownie musieli radzić sobie bez Pawła Zatorskiego.

Być może kluczowy dla tego meczu był już pierwszy set. Wyrównana walka trwała do samego końca. Grę bełchatowian ciągnął przede wszystkim ponownie Dusan Petković. Niestety minimalnie lepsi w tej wojnie nerwów okazali się kędzierzynianie.

Niestety wyrównana walka w tym meczu trwała do połowy drugiego seta. Z każdą kolejną piłką rysowała się przewaga gospodarzy. Na początku trzeciego seta kontuzji stawu skokowego doznał Taylor Sander, którego koledzy musieli znieść z boiska. Zastąpił go Mikołaj Sawicki, który w pierwszej akcji świetnie przyjął piłkę, a później skończył atak. Ale potem już tak różowo nie było. ZAKSA odjechała na bezpieczną przewagę i nie oddała już zwycięstwa. Kędzierzynianie wygrali 3:0, zupełnie zasłużenie i awansowała do finału play-off potwierdzając swoją klasę. O złoto kędzierzynianie zagrają z Jastrzębskim Węglem.

PGE Skra Bełchatów odpadła z walki o mistrzostwo Polski, ale sezon dla żółto-czarnych się jeszcze nie kończy. Bełchatowian czeka rywalizacja o brązowy medal PlusLigi. Pierwszy mecz przeciwko Vervie Orlen Paliwa Warszawa odbędzie się już w środę w hali Energia.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:23, 25:19, 25:21)
Grupa Azoty ZAKSA: Toniutti, Śliwka, Smith, Kaczmarek, Semeniuk, Kochanowski, Staszewski (libero)
PGE Skra: Łomacz, Sander, Kłos, Petković, Ebadipour, Bieniek, Piechocki (libero) oraz Filipiak, Huber, Mitić

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1297899 odwiedzin