GKS Bełchatów znowu przegrywa! Jak długo jeszcze tak można?

2021-04-03 19:20:40

GKS Bełchatów znowu przegrywa! Jak długo jeszcze tak można?

GKS Bełchatów przegrał z Łódzkim Klubem Sportowym 0:1 po kontrowersyjnym rzucie karnym w samej końcówce meczu. To dziewiąta porażka "Brunatnych" w jedenastu ostatnich meczach. Czas zadać pytanie trenerowi Marcinowi Węglewskiemu, jak długo jeszcze będziemy patrzeć na taką mizerię?

GKS Bełchatów nie wygrał w lidze od listopada ubiegłego roku. Mało tego, z ostatnich jedenastu meczów przegrał dziewięć, notując tylko dwa remisy. To wszystko, niczym równia pochyła prowadzi do drugiej ligi i jeśli w porę GKS tej tendencji nie opanuje, to spadek stanie się bardzo realny.

Okey, ŁKS gola strzelił po mocno wątpliwym rzucie karnym. Międzynarodowy sędzia Paweł Gil dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym. Ale ŁKS na tego gola, trzeba uczciwie powiedzieć, zasłużył, gdyż w drugiej połowie naciskał na GKS nieustannie. Tym bardziej, kiedy po drugiej żółtej kartce, za głupi faul na środku boiska, plac gry opuścił Maciej Mas. Grający w dziesiątkę GKS nawet nie próbował atakować, starając się dowieźć remis do końca. Nie udało się.

ŁKS był faworytem meczu, ale sytuacja GKS Bełchatów jest fatalna i czasu na kalkulacje już nie ma. Trzeba walczyć o zwycięstwo w każdym meczu, tymczasem przy Al. Unii nie widać było pomysłu na to, jak GKS chce choćby zagrozić bramce rywali. Podsumowaniem gry "Brunatnych" w tym meczu był nieudany... wyrzut z autu kapitana Mariusza Magiery w doliczonym czasie.

Wiosna cudów trwa. Zagłębie Sosnowiec rozbija 3:0 Widzew, Sandecja gromi na wyjeździe Stomil Olsztyn 5:0, punktuje Resovia... Dół tabeli, poza GKS Bełchatów, nie śpi. W sobotnim meczu w Łodzi po drużynie trenera Marcina Węglewskiego nie było widać pomysłu na to, jak wyrwać się z czeluści ligowego dna. Niestety.

ŁKS Łódź - GKS Bełchatów 1:0 (0:0)
1:0 Antonio Domínguez (87’ karny)

ŁKS: Arkadiusz Malarz - Tomasz Nawotka (81’ Maciej Wolski), Carlos Moros Gracia, Jan Sobociński, Adam Marciniak - Pirulo, Jakub Tosik, Michał Trąbka (75’ Antonio Domínguez), Mikkel Rygaard, Adrian Klimczak (67’ Ricardinho) - Piotr Janczukowicz (67’ Piotr Gryszkiewicz).

GKS: Leonid Otczenaszenko - Marcin Sierczyński, Mateusz Bartków, Mariusz Magiera, Mateusz Szymorek - Filip Laskowski (79’ Val?rijs Šabala), Michał Pawlik (89’ Sebastian Zalepa), Damian Hilbrycht, Dawid Flaszka (61’ Maciej Koziara), Bartosz Żurek (61’ Mikołaj Grzelak) - Maciej Mas.

żółte kartki: Pawlik, Mas, Żurek.
czerwona kartka: Maciej Mas (50’ za drugą żółtą).
sędzia: Paweł Gil (Lublin).

 

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1279051 odwiedzin