Mateusz Osowski piąty w mistrzostwach Polski juniorów

2021-03-31 00:22:15

Mateusz Osowski z sekcji zapaśniczej Akademii GKS Bełchatów zajął wysokie piąte miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w zapasach klasycznych, które rozegrano w Poznaniu.

Mateusz Osowski rywalizujący w kategorii wagowej 130 kg stoczył w Poznaniu cztery walki. Pierwszą z Krzysztofem Cieślakiem (MGLKS Wiatr Wołów) przegrał, by wygrać w dwóch kolejnych na przewagi punktowe. Najpierw z Kamilem Kurkiem (LKS Znicz Chęciny) a następnie Damianem Kryjerem (GKS Armaty Stoczek Łukowski).

Ostatni sukces pozwolił mu zawalczyć w „małym finale” o brązowy medal. Niestety po zaciętej walce musiał uznać wyższość Jakuba Siemińskiego (SKS Unia Swarzędz), co pozwoliło mu uplasować się na piątym miejscu.

Turniej uważam za udany, choć jest mały niedosyt, ponieważ do medalu zabrakło bardzo niewiele. Jednak jak ma to miejsce po każdym ważnym turnieju, trzeba wyciągnąć wnioski i trenować dalej – wyjaśnia trener zapaśnika, Andrzej Olczyk.

Akademia GKS Bełchatów w dalszym ciągu prowadzi otwarty nabór do sekcji zapaśniczej dzieci i młodzież od 6. roku życia. Treningi odbywają się w trybunie północnej stadionu przy ul. Sportowej 3 w dniach poniedziałki, wtorki, środy i czwartki w godz. 17 – 18. Duet trenerski sekcji zapaśniczej stanowią Andrzej Olczyk i Janusz Włastowski.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1279054 odwiedzin