Nowy napastnik GKS Bełchatów i poważna kontuzja Łukasza Wrońskiego

2021-03-31 00:01:45

Nowy napastnik GKS Bełchatów i poważna kontuzja Łukasza Wrońskiego

Val?rijs Šabala został nowym zawodnikiem GKS Bełchatów. 27-letni napastnik, reprezentant Łotwy i były król strzelców Fortuna 1 Ligi podpisał kontrakt do końca sezonu.

Mierzący 180 cm Val?rijs Šabala mimo wciąż młodego wieku zwiedził już piłkarsko kilka krajów. Karierę rozpoczynał w stolicy Łotwy w Daugavie, a potem w Skonto Ryga, z którym w 2012 roku sięgnał po Puchar Łotwy. Dla Skonto zdobył najwięcej goli w karierze - 38. Potem wyjechał do Belgii. W FC Brugge furory jednak nie zrobił. Na wypożyczenia trafił do cypryjskiego Anorthossisu Famagusta i czeskiego FK Jablonec. Pół roku później 20-letni wówczas Sabala trafił po raz pierwszy do Miedzi Legnica, by po jednej rundzie wrócił do Czech, tym razem do 1.FK Pribram, a następnie do słowackiej Dunajskiej Stredy, by wrócić do swojego kraju do Riga FC.

W ojczyźnie znów długo nie pograł, gdyż ponownie przyjechał do Polski. Tym razem do Podbeskidzia Bielsko-Biała. W sezonie 2018/19 zdobył tytuł króla strzelców (12 goli) 1. Ligi. Potem przeszedł do Miedzi Legnica, ale tutaj już tak skuteczny nie był.

Po polskiej przygodzie znów wyjechał w świat. Najpierw do mistrza Litwy - S?duvy Marijampol?, a ostatnim klubem Łotysza był rumuński Viitorul Constan?a, którego właścicielem jest słynny Gheorghe Hagi. Jednak po pięciu występach rozwiązał kontrakt. Teraz ten prawdziwy obieżyświat ma pomóc GKS Bełchatów w utrzymaniu Fortuna 1. Ligi.

Do bogatej kariery klubowej nowy napastnik "Brunatnych" dołożył też 53 mecze w reprezentacji Łotwy, dla której strzelił 12 goli.

Łotysz jest dziewiątym nowym piłkarzem GKS Bełchatów, który zasilił zespół na rundę wiosenną. Niestety w "brunatnych" barwach w tym sezonie nie zobaczymy już Łukasza Wrońskiego. Wychowanek GKS doznał uszkodzenia  więzadła krzyżowego przedniego w prawym kolanie. Czeka go zabieg, a potem rehabilitacja.

fot. GKS Bełchatów


Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1279083 odwiedzin