GKS Bełchatów spadł na ostatnie miejsce w tabeli! Tylko remis z Odrą Opole

2021-03-27 18:20:38

G
GKS Bełchatów już na ostatnim miejscu w Fortuna 1. Lidze. "Brunatni" w 22. kolejce rozgrywek tylko zremisowali u siebie z Odrą Opole 1:1.

GKS Bełchatów ciągle nie może wygrać w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi. To już dziesiąte spotkanie bez zwycięstwa drużyny Marcina Węglewskiego. Strata punktów w meczu u siebie z przeciętną Odrą Opole jest tym bardziej bolesna, że sprawiła, iż GKS spadł na ostatnie miejsce w tabeli.

Po tym, jak GKS tydzień temu przełamał serię porażek remisując w Tychach i po piątkowym newsie, że do klubu spłyną pieniądze z PGE GiEK wydawało się, że nastroje przy Sportowej będą bojowe. I faktycznie w pierwszej połowie GKS prezentował się lepiej i swoją przewagę udokumentował golem Damiana Hilbrychta. Niestety tuż po przerwie goście wyrównali i w drugiej połowie to Odra częściej przeważała.

Niestety wiosną od GKS lepiej grają inne drużyny z dołu tabeli. Sandecja Nowy Sącz pokonała 2:1 ŁKS, Resovia zremisowała bezbramkowo z GKS Tychy, a ostatni do tej pory w tabeli zespół Zagłębia Sosnowiec wygrał 2:1 ze Stomilem Olsztyn. I ta wygrana "Goroli" sprawiła, że Zagłębie zepchnęło GKS na ostatnią lokatę w tabeli Fortuna 1. Ligi. Gdyby teraz kończył się sezon, "Brunatni" spadli by z ligi.

Na szczęście do końca rozgrywek jeszcze wiele się może wydarzyć, ale GKS Bełchatów musi w końcu zacząć wygrywać. Przede wszystkim u siebie. Za tydzień w Łodzi derby z ŁKS.

GKS Bełchatów - Odra Opole 1:1 (1:0)
1:0 Damian Hilbrycht (27’)
1:1 Tomáš Mikinič (49’)

GKS Bełchatów: Leonid Otczenaszenko - Marcin Sierczyński, Mateusz Bartków, Mariusz Magiera, Mateusz Szymorek -  Jakub Bator, Michał Pawlik, Damian Hilbrycht, Dawid Flaszka (59’ Maciej Koziara), Waldemar Gancarczyk (69’ Bartosz Żurek) - Maciej Mas (68’ Patryk Winsztal).

Odra: Mateusz Kuchta - Tomáš Mikinič, Mateusz Kamiński, Mateusz Wypych, Konrad Matuszewski - Konrad Nowak (73’ Michał Surzyn), Miłosz Trojak, Szymon Drewniak (73’ Dawid Kort), Rafał Niziołek (85’ Łukasz Winiarczyk), Krzysztof Janus (81’ Mateusz Gancarczyk) - Dawid Czapliński (85’ Maciej Wróbel).

żółta kartka: Kamiński.
sędzia: Marek Opaliński (Legnica).