Piotr Niźnik z Pucharem Polski Juniorów i paszportem na Mistrzostwa Europy

2021-03-24 21:14:13

Piotr Niźnik zwycięzcą zawodów Pucharu Polski Juniorów! Młody wspinacz sportowy z Bełchatowa wywalczył awans na mistrzostwa Europy, które odbędą się w Perm w Rosji.

Piotr Niźnik znakomicie zaprezentował się podczas Pucharu Polski Juniorów we wspinaczce sportowej. Na ściance wspinaczkowej w Arenie Gliwice 16-letni wychowanek Bełchatowskiego Klubu Wysokogórskiego w miniony weekend znów pokazał, że należy do czołówki młodych wspinaczy w kraju.

Stypendysta Miasta Bełchatowa wygrał zawody Pucharu Polski Juniorów w konkurencji prowadzenia. To jednak nie wszystko, gdyż nowa kategoria wiekowa w jakiej obecnie startuje Piotr dała mu również możliwość zmierzenia się z seniorami. Sprawiając wielką niespodziankę 16-latek zajął wśród seniorów trzecie miejsce!

Zarówno wygrana w swojej kategorii wiekowej, jak i niewątpliwy sukces w rywalizacji z seniorami, są potwierdzeniem znakomitej formy Piotra i napawają optymizmem przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy w Perm. Piotr Niźnik, który jest członkiem kadry narodowej Polski teraz przez kilka tygodnie będzie intensywnie przygotowywał się do udziału w mistrzostwach.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1279086 odwiedzin