PGE Skra Bełchatów pokonała Asseco Resovię i zrobiła wielki krok do półfinału play-off

2021-03-20 23:40:36

PGE Skra Bełchatów pokonała Asseco Resovię i zrobiła wielki krok do półfinału play-off

PGE Skra Bełchatów pokonała Asseco Resovię Rzeszów 3:1 w pierwszym ćwierćfinałowym meczu play-off PlusLigi i zrobiła pierwszy, ważny krok w drodze do półfinału ligi.

PGE Skra Bełchatów w fazie zasadniczej przegrał z Resovią dwa razy, ale play-off to nowe otwarcie. Trener Michał Mieszko Gogol mógł w końcu liczyć na Taylora Sandera, który ostatnio był przemęczony. Amerykanin okazał się ważnym elementem układanki, która pozwoliła bełchatowianom odnieść zwycięstwo. Bardzo dobrze radził sobie Norbert Huber, który kilka razy postawił ścianę nad siatką. Punktowali także Mateusz Bieniek, czy Dusan Petković.

Tylko w drugim secie PGE Skrze przytrafił się przestój, co doprowadziło do bardzo wysokiej porażki, do 11 (!). Na szczęście to była tylko chwilowa niemoc.

Zwycięstwem w pierwszym meczu PGE Skra Bełchatów przybliżyła się do półfinału play-off. Trzeba jednak postawić kropkę nad i. Drugi mecz odbędzie się za tydzień, 28 marca w Rzeszowie. Wygrana zapewni PGE Skrze awans do najlepszej czwórki ligi. Porażka oznaczać będzie trzecie, decydujące starcie w Bełchatowie.

PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia 3:1 (25:23, 11:25, 25:20, 25:19)
PGE Skra: Łomacz, Sander, Huber, Petković, Ebadipour, Kłos, Piechocki (libero) oraz Kłos, Katić.
Asseco Resovia: Drzyzga, Szerszeń, Tammemaa, Butryn, Cebulj, Krulicki, Potera (libero) oraz Mariański (libero), Domagała, Woicki, Jendryk, Hain, Parodi.

fot. PGE Skra Bełchatów

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1279064 odwiedzin