PGE Skra Bełchatów wygrała z MKS Będzin. W play-off zagra z Asseco Resovią

2021-03-09 21:03:04

PGE Skra Bełchatów wygrała z MKS Będzin. W play-off zagra z Asseco Resovią

PGE Skra Bełchatów pokonała MKS Będzin 3:0 w ostatniej kolejce fazy zasadniczej PlusLigi. Dzięki tej wygranej bełchatowianie awansowali na czwarte miejsce i w ćwierćfinale play-off zagrają przeciwko Asseco Resovii Rzeszów.

Mecz z ostatnim w tabeli MKS Będzin dla PGE Skry powinien być formalnością, ale przed meczem nie brakowało spekulacji, że być może bełchatowianom bardziej pasowałoby przegrać i ewentualnie trafić na najlepszą w kraju ZAKSĘ dopiero w finale. To jednak zbyt daleko idące spekulacje, bo do finału jednak jeszcze droga daleka.

PGE Skra nie miała zamiaru grać na pół gwizdka, choć trener Michał Mieszko Gogol wprowadził w składzie kilka zmian. Goście mogli nawet pokusić się o wygraną w pierwszym secie, ale ostatecznie jednak PGE Skra przechyliła szalę na swoją korzyść. Później już było łatwiej i ostatecznie bełchatowianie wygrali 3:0, a MVP meczu wybrany został Mateusz Bieniek.


Dzięki trzem punktom w ostatniej kolejce PGE Skra Bełchatów awansowała na czwarte miejsce w tabeli, a to oznacza, że w pierwszej rundzie play-off będzie rozstawiona i pierwsze, a potem ewentualnie także decydujące, trzecie spotkanie zagra u siebie. Rywalem bełchatowian w ćwierćfinale play-off będzie Asseco Resovia Rzeszów. Gdyby PGE Skra wyeliminowała rzeszowian, w półfinale zagra ze zwycięzcą pary Grupa Azoty ZAKSA - Ślepsk Malow Suwałki.

Aby jednak myśleć o starciu z hegemonem ligi z Kędzierzyna-Koźla trzeba przejść ćwierćfinałową rywalizację. w fazie zasadniczej PGE Skra dwukrotnie przegrała z Asseco Resovią. W dwóch pozostałych parach ćwierćfinałowych zmierzą się Jastrzębski Węgiel z Aluronem Wartą Zawiercie i Trefl Gdańsk z Vervą Orlen Paliwa Warszawa.

PGE Skra Bełchatów - MKS Będzin 3:0 (25:23, 25:16, 25:21)
PGE Skra: Łomacz, Sawicki, Bieniek, Petković, Katić, Huber, Milczarek (libero) oraz Piechocki, Mitić, Adamczyk
MKS: Makowski, Bobrowski, Kalembka, Faryna, Schmidt, Santana, Haduch (libero) oraz Gregorowicz (libero), Teklak, Czyrniański, Gawryszewski.

fot. PGE Skra Bełchatów

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1279098 odwiedzin