PGE Skra Bełchatów lepsza od Vervy Warszawa! Show Mateusza Bieńka

2021-02-28 21:34:19

PGE Skra Bełchatów pokonała Vervę Warszawa Orlen Paliwa w przedostatniej kolejce fazy zasadniczej. Trzy punkty zdobyte w starciu z bezpośrednim rywalem są kluczowe dla ostatecznego układu tabeli.

Tylko zwycięstwo w przedostatnim meczu rundy zasadniczej dawało PGE Skrze Bełchatów szansę na poprawienie swojej ligowej pozycji przed startem play-off. Tymczasem bełchatowianie musieli radzić sobie w tym meczu bez borykających się z kłopotami zdrowotnymi Bartosza Filipiaka i przede wszystkim Taylora Sandera. Amerykanin w ostatnich meczach ciągnął grę bełchatowian.

W niedzielne popołudnie rolę tę przejął Mateusz Bieniek, który wręcz dosłownie rozstrzelał rywali zagrywką. W całym meczu posłał osiem asów serwisowych (!). Zwłaszcza w drugim secie jego zagrywki były kluczowe do przełamania gry, bowiem bełchatowianie przegrywali już wówczas 0:1 w setach. Prawdopodobnie jednak kluczowy był trzeci set, grany na przewagi. Wygrana 29:27 PGE Skry sprawiła, że to bełchatowianie w czwartej odsłonie poszli za ciosem i wygrali ten mecz za trzy punkty.

To sprawia, że PGE Skra w tabeli PlusLigi ma 45 punktów, tyle samo, co Verva i o punkt mniej od Resovii. W ostatniej kolejce bełchatowianie grają z MKS Będzin, Verva jedzie do ZAKSY, a Resovia do Olsztyna na mecz z walczącym o play-offy Indykpolem AZS. Teoretycznie PGE Skra ma szansę nawet na czwarte miejsce, ale Trefl Gdańsk musiałby przegrać z aluronem Zawiercie (przy porażkach też pozostałych rywali). Ostatnia kolejka będzie więc ciekawa, Trefl, Resovia, Verva i PGE Skra walczyć będą o rozstawienie w bezpośrednich meczach. Wszystko bowiem wskazuje na to, że te zespoły między sobą grać będą w pierwszej rundzie play-off.

ZOBACZ TABELĘ PLUSLIGI

Wcześniej jednak PGE Skrę czeka wyjazdowy mecz w Kazaniu. Z Zenitem bełchatowianie zagrają rewanż ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu przegrali 1:3.

PGE Skra Bełchatów - VERVA Warszawa ORLEN Paliwa 3:1 (17:25, 25:20, 29:27, 25:19)
PGE Skra: Łomacz, Katić, Bieniek, Petković, Ebadipour, Kłos, Piechocki (libero) oraz Huber, Sawicki
VERVA: Trinidad, Kwolek, Nowakowski, Superlak, Grobelny, Wrona, Wojtaszek (libero) oraz Szalpuk.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1279078 odwiedzin