PGE Skra Bełchatów za burtą Pucharu Polski. Mariusz Wlazły z Treflem pozbawił ją złudzeń

2021-02-17 22:08:02

PGE Skra Bełchatów za burtą Pucharu Polski. Mariusz Wlazły z Treflem pozbawił ją złudzeń

PGE Skra Bełchatów odpadła z Pucharu Polski na etapie ćwierćfinału. We własnej hali bełchatowianie ponownie przegrali z Mariuszem Wlazłym i jego nowym klubem Treflem Gdańsk 1:3 i pożegnali się z marzeniami o Final Four Pucharu Polski.

Były kapitan PGE Skry Bełchatów znający halę Energia jak własną kieszeń zaczął od mocnych zagrywek, ale też nadział się parę razy na bloki Karola Kłosa. Pierwszy set mógł kibicom PGE Skry dać spore pole do optymizmu. Niestety w kolejnych odsłonach bełchatowianie zaczęli popełniać błędy, które Trefl potrafił wykorzystać.


Znakomite spotkanie w zespole gości rozegrał Bartłomiej Lipiński, któremu wtórował Wlazły. Siatkarz legenda PGE Skry kolejny raz udowodnił, że jest jeszcze zawodnikiem na najwyższym poziomie i w Bełchatowie nie przegrywa. Podobnie jak w niedawnym meczu ligowym, tak i teraz Trefl okazał się lepszy. Podopieczni Michała Winiarskiego wykorzystali słabe strony PGE Skry, wygrali 3:1 i zapewnili sobie awans do turnieju finałowego Pucharu Polski.

PGE Skra Bełchatów odpada z rozgrywek i traci szansę na jedno z trofeów. Dalej gra Mariusz Wlazły, którego symboliczna koszulka wisi pod dachem hali Energia. W środowy wieczór pewnie jeszcze dodatkowo motywowała go do walki.

PGE Skra Bełchatów - Trefl Gdańsk 1:3 (25:19, 20:25, 22:25, 20:25)
PGE Skra: Łomacz, Sander, Kłos, Petković, Ebadipour, Bieniek, Piechocki (libero) oraz Filipiak
Trefl: Janusz, Reichert, Crer, Wlazły, Lipiński, Urbanowicz, Olenderek (libero) oraz Sasak, Zaleszczyk.

fot. PGE Skra Bełchatów

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1249967 odwiedzin