PGE Skra Bełchatów wygrywa w Olsztynie. Drugi set do... 40!

2021-02-13 21:31:46

PGE Skra Bełchatów Indykpol AZS Olsztyn w trzech setach, choć druga partia meczu trwała niemal tyle co dwa normalne sety. Po długich, trwających niemal tydzień wojażach po północno-wschodnich rewirach kraju PGE Skra wraca z kompletem zwycięstw.

Po zwycięskiej wyprawie do Suwałk PGE Skra nie wracała do Bełchatowa, tylko udała się do Olsztyna. Mecz w stolicy Warmii był niezwykle zacięty, choć sam wynik setów o tym nie świadczy. W drugim secie PGE Skra aby podwyższyć stan meczu na 2:0 musiała wygrać aż... 40 piłek! Wynik 40:38 w secie zdaża się niezwykle rzadko.

Po tak wyczerpującej grze w drugim secie, gospodarze już nie byli w stanie nawiązać walki z PGE Skrą. W trzecim secie żółto-czarni wygrali już wyraźnie.

Wartko podkreślić, że w meczu z Indykpolem AZS na pozycji libero zagrał całe spotkanie Robert Milczarek, który zastąpił Kacpra Piechockiego. Podstawowy libero drużyny przeziębił się w tygodniu między wyjazdowymi meczami i nie mógł zagrać w Olsztynie.

W środę we własnej hali PGE Skra zagra z Treflem Gdańsk. Będzie to ćwierćfinał Pucharu Polski.

Indykpol AZS Olsztyn - PGE Skra Bełchatów 0:3 (23:25, 38:40, 16:25)
Indykpol AZS: Stępień, Żaliński, Teryomenko, Schulz, Schott, Poręba, Gruszczyński (libero) oraz Andringa, Wolański
PGE Skra: Łomacz, Sander, Kłos, Petković, Ebadipour, Huber, Milczarek (libero) oraz Filipiak.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1249992 odwiedzin