Akademia GKS Bełchatów rozpoczęła współpracę z lokalnymi szkółkami piłkarskimi

2021-02-09 16:44:26

Akademia GKS Bełchatów rozpoczęła współpracę z lokalnymi szkółkami piłkarskimi

Akademia GKS Bełchatów uruchomiła projekt Klubów Partnerskich. Ma on na celu tworzenie i rozbudowywanie sieci klubów współpracujących z Akademią, dzięki czemu ilość dzieci objętych monitoringiem przez Akademię GKS znacząco wzrośnie.

Współpraca ma się opierać na szeregu działań. W planie są m.in. wspólne spotkania szkoleniowe, rozgrywanie meczów w wewnętrznej lidze klubów partnerskich oraz udział zawodników klubów partnerskich w eskorcie piłkarzy na meczach seniorskiej drużyny GKS Bełchatów.

Zakrojona na szeroką skalę współpraca klubów z Akademią ma dla bełchatowskiego środowiska piłkarskiego charakter przełomowy. Akademia GKS Bełchatów, jako największa w regionie i mająca przedstawiciela w seniorskich rozgrywkach Fortuna 1 Ligi, stanie się naturalną drogą rozwoju dla najzdolniejszych adeptów futbolu.

Dokument gwarantujący obustronne korzyści i pełną współpracę jest tym samym kamieniem milowym w profesjonalizacji bełchatowskiej piłki nożnej. Misją partnerstwa jest jak najlepszy rozwój młodych zawodników oraz kształtowanie prawidłowych postaw sportowych i społecznych wśród dzieci i młodzieży.

W styczniu Akademia GKS Bełchatów podpisała już umowę z Uczniowskim Klubem Sportowym "Football Academy" Bełchatów. W lutym jej przedstawiciele dokonali tego samego z Akademią Piłkarską "Soccer" Bełchatów, której koordynatorem jest były piłkarz górniczego klubu - Jacek Popek.

fot. Akademia GKS Bełchatów / 
Na zdjęciu od lewej: Rafał Doleciński (UKS FA), Szymon Serwa, prezes AKademii GKS i Jacek Popek (Soccer)

Artykuł dodał: Informacja prasowa

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1249974 odwiedzin