Mariusz Wlazły odbierze PGE Skrze Bełchatów szansę na Puchar Polski? Bełchatowianie zagrają z Treflem

2021-02-05 18:01:39

Mariusz Wlazły odbierze PGE Skrze Bełchatów szansę na Puchar Polski? Bełchatowianie zagrają z Treflem

PGE Skra Bełchatów zagra z Treflem Gdańsk w ćwierćfinale Pucharu Polski. Czy tym samym Mariusz Wlazły, który kilka tygodni temu pomógł gdańszczanom w wygranej w Bełchatowie odbierze swojej dawnej drużynie szansę na krajowe trofeum?

Mariusz Wlazły sięgnął z PGE Skrą Bełchatów po siedem Pucharów Polski. Teraz stanie na drodze bełchatowian w walce o to trofeum. PGE Skra Bełchatów trafiła bowiem na Trefl Gdańsk w ćwierćfinale Pucharu Polski. W piątek na antenie Polsatu Sport odbyło się losowanie par ćwierćfinałów rozgrywek.

Przypomnijmy, że PGE Skra Bełchatów awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski jako jedna z sześciu najlepszych drużyn PlusLigi po pierwszej rundzie fazy zasadniczej (pozostałe dwie drużyny to zespoły, które awansowały z poprzednich rund kwalifikacyjnych). Mało tego, PGE Skra w tej tabeli zajęła trzecie miejsce, tym samym była rozstawiona. Co prawda obecnie bełchatowianie zajmują w lidze 7. lokatę, ale... no właśnie to nie ta tabela była brana pod uwagę (kto ogarnia siatkarskie przepisy, które zmieniają się z każdym sezonem?).

W każdym razie rozstawienie miało pomóc wylosować łatwiejszego rywala, ale PGE Skra trafiła chyba najgorzej jak mogła. Na początku stycznia we własnej hali PGE Skra przegrała z Treflem Gdańsk 1:3, a jedną z najjaśniej błyszczących postaci na parkiecie był Mariusz Wlazły.

Mecz PGE Skry z Treflem odbędzie się 16 lub 17 lutego w Bełchatowie. Stawką jest awans do Final Four Pucharu Polski. Turniej zaplanowano na 13-14 marca w Krakowie.  

Pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski:
* PGE Skra Bełchatów - Trefl Gdańsk
* Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów
* Jastrzębski Węgiel - BKS Visła Bydgoszcz
* Aluron CMC Warta Zawiercie - BBTS Bielsko-Biała

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1249961 odwiedzin