Piłkarze GKS Bełchatów znów mają dość. Środowy trening odwołany?

2021-02-02 23:20:44

Piłkarze GKS Bełchatów znów mają dość. Środowy trening odwołany?

Piłkarze GKS Bełchatów znowu nie dostają pieniędzy, kolejny raz czują się oszukani i odwołują środowy trening. Do startu ligi zostały trzy tygodnie, a w szatni znów wrze. Tymczasem właściciel klubu nie chce o jego sytuacji rozmawiać. Zablokował telefony od BELsport.pl.

Po sobotnich sparingach (4:0 z Wartą Sieradz i 1:4 z RKS Radomsko) i trzech dniach wolnego, w środę piłkarze GKS Bełchatów mieli rozpocząć czwarty mikrocykl przygotowań do rundy wiosennej sezonu. Trening zaplanowany był na godz. 15.

Z informacji BELsport.pl wynika jednak, że we wtorek zdecydowano, że treningu jednak nie będzie. Ma to być efekt decyzji piłkarzy, którzy znów nie dostają na czas pieniędzy. Uspokajające sygnały wysyłane przez nowe władze klubu i trenera Marcina Węglewskiego z początku stycznia, okazały się najwyraźniej bez pokrycia. Transza pieniędzy od sponsora i organizatora rozgrywek została przejedzona, a kolejna będzie dopiero w kwietniu, w połowie rundy. Tymczasem nowe władze GKS nie pozyskały nowych, strategicznych sponsorów.

Oficjalnie piłkarze przełożonego treningu nie komentują, ale raczej trudno przypuszczać, że w okresie przygotowawczym sztab szkoleniowy z własnej inicjatywy podjął decyzję o czterech dniach wolnego dla zawodników pierwszej drużyny, którzy za nieco ponad trzy tygodnie mają rozpocząć ligę.

O sytuację w klubie chcieliśmy zapytać organ za nią odpowiedzialny, czyli większościowego akcjonariusza, jakim jest EKS Skra Bełchatów. Niestety prezes Zbigniew Fałek od kilku tygodni nie odbiera już telefonów od BELsport.pl. Mało tego, zablokował kilka numerów, z jakich próbowałem się do niego dzwonić. Zachowanie trącące nieco gimbazą, a przypominam, że chodzi o człowieka, który jest nie tylko szefem stowarzyszenia będącego właścicielem dwóch dużych spółek - klubów zawodowych (GKS i KPS Skra), ale było, nie było także wiceprezesem PGE GiEK SA, koncernu odpowiadającego za produkcję energii dla bodaj jednej piątej gospodarstw domowych w Polsce!

Z prezesem Fałkiem ostatni kontakt mieliśmy w połowie stycznia, gdy poinformował o konstruktywnych rozmowach z władzami miasta. Na czym ta konstruktywność miała polegać, tego już nie wiemy. Możemy tylko przypomnieć, że przed rozmowami w magistracie prezes EKS oczekiwał większego zaangażowania miasta w finansowanie klubu, podając za przykład kwoty nawet 2-3 milionów złotych rocznie.

Ciekawie koresponduje to z danymi opublikowanymi w tym tygodniu przez klub na podstawie raportu Pentagon Research, dotyczącego badania efektywności sponsoringu sportowego klubów Fortuna 1 Ligi. W rundzie jesiennej wartość ekspozycji marek sponsorskich oraz partnerów GKS miała wynieść 7,8 mln zł, z czego ok. milion złotych to ekspozycja Miasta Bełchatowa.

W czwartek o godz. 16.30 w sali vip stadionu ma odbyć się spotkanie z przedstawicielami lokalnego biznesu, którzy są zainteresowani współpracą z klubem. Z informacji BELsport.pl wynika, że nie został na to spotkanie zaproszony przedstawiciel inwestorów, którzy w grudniu złożyli ofertę kupna akcji GKS.

Fot. Piotr Tokarczyk / FotoPiotr

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1249977 odwiedzin