PGE Skra Bełchatów bliska ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Fenerbahce pokonane

2021-01-29 00:24:27

PGE Skra Bełchatów bliska ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Fenerbahce pokonane

PGE Skra Bełchatów pokonała Fenerbahce Stambuł  3:1 w swoim trzecim, ostatnim meczu turnieju grupowego Ligi Mistrzów w hali Energia. Siedem punktów w bełchatowskim turnieju przybliża żółto-czarnych do awansu do ćwierćfinału Champions League.

Po kapitalnym, nieznacznie przegranym meczu z ZAKSĄ i środowym zwycięstwie nad Lindemans Aals PGE Skra Bełchatów zmierzyła się w ostatnim meczu turnieju, którego była gospodarzem z tureckim Fenerbahce. Ekipa znad Bosforu, która już wcześniej zapewniła sobie trzecie miejsce w grupie do meczu przystąpiła ambitnie i dużą wolą walki. Turcy przede wszystkim świetnie bronili, dobrze grali blokiem i wyblokiem, co sprawiało gospodarzom wielkie problemy z kończeniem akcji. W tym elemencie bełchatowianie grali na niskim poziomie skuteczności, co przełożyło się na wynik - 25:22 dla Fenerbahce.

Podobnie jak dzień wcześniej PGE Skra znów nie miała już marginesu błędu. Jeśli punkt zdobyty z ZAKSĄ miał być handicapem dla bełchatowian po tym turnieju, to nie mogli sobie pozwolić na stratę punktu w meczu z drużyną, nie tylko teoretycznie, ale i faktycznie słabszą. Żółto-czarni rozkręcali się długo, ale z każdą piłką kolejnych setów udowadniali, że po prostu siatkarsko są lepszą drużyną. Kolejny raz świetne zagrywki Mateusza Bieńka, czy Dusana Petkovicia zrobiły swoje. Zwłaszcza w czwartym secie bełchatowianie dołożyli szczelny blok i kończącego niemal wszystkie piłki Taylora Sandera. Tego Fenerbahce nie było już w stanie przetrzymać i żółto-czarni zapewnili sobie zwycięstwo 3:1.

W całym turnieju PGE Skra zgromadziła siedem punktów i zajęła w nim drugie miejsce. Za Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która w czwartkowym meczu pokonała 3:1 Lindemans Aalst. Kędzierzynianie są już pewni gry w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. PGE Skra znacznie się do niego przybliżyła, ale musi jeszcze poczekać. W drugim tygodniu lutego ostatnie turnieje grupowe odbędą się w pozostałych czterech grupach Ligi Mistrzów.

PGE Skra Bełchatów - Fenerbahce Stambuł 3:1 (22:25, 25:20, 25:18, 25:20)
PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Kłos, Petković, Sander, Bieniek, Piechocki (libero) oraz Milczarek (libero), Mitić
Fenerbahce: Kiyak, Hoag, Vigrass, Toy, Oliva, Batur, Yesilbudak (libero) oraz Karatas (libero), Nwachukwu, Peksen.


fot. PGE Skra Bełchatów


Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1285191 odwiedzin