PGE Skra Bełchatów z kłopotami, ale ze zwycięstwem w Lidze Mistrzów. Jutro walka o ćwierćfinał

2021-01-28 00:02:34

PGE Skra Bełchatów pokonała belgijski Lindemans Aaalst 3:1, w swoim drugim meczu turnieju Ligi Mistrzów, którego jest gospodarzem. W drugim meczu ZAKSA ograła Fenerbahce i zwycięstwo w grupie A ma już w kieszeni.

W grudniu podczas pierwszego grupowego turnieju w Kędzierzynie-Koźlu PGE Skra rozgromiła belgijski zespół w setach do 16, 17 i 16, więc po ciężkim wtorkowym boju z ZAKSĄ trener Michał Mieszko Gogol w wyjściowej szóstce dokonał roszad. Na parkiet wyszli m.in. libero Robert Milaczarek oraz Milan Katić, Norbert Huber, czy Bartosz Filipiak. Tak ustawiona drużyna popełniała masę błędów, nie przypominała grającego momentami kosmiczną siatkówkę zespołu z meczu z ZAKSĄ. Efekt - porażka do 17 w pierwszym secie!

W kolejnych setach nie było już miejsca na eksperymenty, bo PGE Skra myśląca o ćwierćfinale Ligi Mistrzów nie mogła sobie pozwolić na stratę nawet punktu z, było nie było, słabym Lindemans. Na parkiet wrócili więc Taylor Sander i Dusan Petković, którzy tak świetnie zagrali dzień wcześniej, czy libero Kacper Piechocki. I odmienili grę gospodarzy.

Ostatecznie bełchatowianie nie dali już Belgom w żadnym z setów ugrać więcej niż 20 punktów, ale to nie był dla PGE Skry łatwy mecz. W kontekście czwartkowego starcia z Fenerbahce, to może nieco niepokoić, ale też żółto-czarni nie rzucili na mecz z drużyną z Flandrii wszystkich swoich sił. Fenerbahce miało w środę gorzej, przegrało z Grupą Azoty ZAKSA 0:3. Tym samym kędzierzynianie zapewnili sobie zwycięstwo w grupie A. Drugie turnieje w pozostałych grupach odbędą się w drugim tygodniu lutego.

PGE Skra Bełchatów - Lindemans Aalst 3:1 (17:25, 25:20, 25:18, 25:20)
PGE Skra: Łomacz, Katić, Bieniek, Filipiak, Ebadipour, Huber, Milczarek (libero) oraz Piechocki (libero) Sander, Petković
Lindemans: Zoppelari, Rybicki, D’Heer, Oprins, van de Velde, van de Voorde, Verstraete (libero) oraz van Hoyweghen, Smidl

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1249961 odwiedzin