Siatkarska Liga Mistrzów wraca do Bełchatowa. Jak u siebie zagra PGE Skra Bełchatów?

2021-01-25 19:54:35

Siatkarska Liga Mistrzów wraca do Bełchatowa. Jak u siebie zagra PGE Skra Bełchatów?

Siatkarska Liga Mistrzów wraca do Bełchatowa. Od wtorku przez trzy dni w hali Energia rozgrywany będzie drugi turniej grupy A najważniejszych rozgrywek klubowych w Europie. Dla PGE Skry Bełchatów cel jest jasny - awans do ćwierćfinału Champions League.

Bełchatowski turniej zdecyduje o tym, która z drużyn awansuje do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Przypomnijmy, że w tym sezonie rozgrywki grupowe toczone są systemem pucharowym. Z pięciu grup do ćwierćfinałów awansują zwycięzcy i trzy najlepsze zespoły z drugich miejsc. PGE Skra Bełchatów jest właśnie na drugiej lokacie w grupie A, po pierwszym turnieju, który w grudniu odbył się w Kędzierzynie-Koźlu.

Bełchatowianie chcą to zmienić i liczą na zdobycie u siebie pozycji lidera grupy. Do tego potrzebne jest zwycięstwo w meczu wtorkowym przeciwko niepokonanej w tym sezonie ZAKSIE. Zespół z Kędzierzyna-Koźla w PlusLidze wygrywa wszystko, ale to właśnie PGE Skra jako jedyna odebrała kędzierzynianom punkt. Tylko na tym trudno jednak opierać optymizm. Kibice liczą jednak, że po serii porażek, zespół wpadł na właściwe tory. Widać to już było w ostatnim logowym starciu z GKS Katowice, wygranym przez bełchatowian pewnie. Z bardzo dobrej strony pokazał się Taylor Sander i właśnie na to, że Amarykanin "odpali" liczą fani PGE Skry.

Przypomnijmy, że w grudniowym turnieju w Kędzierzynie-Koźlu PGE Skra przegrała z gospodarzami 0:3, ale nazajutrz pokonała belgijski Lindemans Aalst 3:0, a trzeciego dnia ograła 3:1 Fenerbahce Stambuł. Bełchatowianie zdają sobie jednak sprawę, że wiceliderzy z pozostałych grup także mają po sześć punktów, dlatego wygrana z Belgami i Turkami to może być za mało. Odebranie punktów ZAKSie może być kluczem do awansu.

Terminarz spotkań:
wtorek (26 stycznia)
* Lindemans Aalst - Fenerbahce Stambuł (godz. 18)
* PGE Skra Bełchatów - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (godz. 20.30)

środa (27 stycznia)
* PGE Skra Bełchatów - Lindemans Aalst (godz. 18)
* Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Fenerbahce Stambuł (godz. 20.30)

czwartek (28 stycznia)
* PGE Skra Bełchatów - Fenerbahce Stambuł (godz. 18)
* Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Lindemans Aalst (godz. 20.30)

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1249984 odwiedzin