Marta Dudek znów z tytułem mistrzowskim. Wygrała ze starszymi rywalkami

2021-01-21 18:05:06

Marta Dudek ponownie najlepsza w mistrzostwach województwa łódzkiego. Tym razem bełchatowska tenisistka zdobyła złoto w kategorii do lat 14, czyli grając z rywalkami o dwa lata starszymi. W swoim debiucie w tej kategorii wiekowej sięgnęła też po srebro w Deblu.

Tuż po tym, jak Marta Dudek zdobyła podwójne złoto halowych mistrzostw województwa łódzkiego do lat 12, bełchatowianka reprezentująca ST Winner Piotrków Tryb. zagrała w mistrzostwach dwa lata starszej kategorii wiekowej, które również rozegrano w Pabianicach.

Dla bełchatowianki był to debiut w kategorii do lat 14. Z tego też powodu Marta Dudek nie mając punktów w rankingu Polskiego Związku Tenisowego przystępowała do zawodów z ostatniej pozycji wśród 14 zawodniczek. I udowodniła, że powiedzenie "ostatni będą pierwszymi" się sprawdza.

W rozgrywanych systemem grupowo-pucharowym zawodach bełchatowianka, by dostać się do głównej drabinki turnieju musiała przebrnąć przez mecze grupowe. Nie stanowiło to dla niej problemu. W grupi pokonała kolejno: Milenę Belicką (PKT Pabianice) 6:0, 6:0 i Roksanę Ziarkowską (MKT Łódź) 6:2, 6:1, co zapewniło jej awans z grupy z pierwszego miejsca.

W drabince głównej zawodów zmierzyło się osiem rywalek. W ćwierćfinale Marta Dudek zmierzyła się z Leną Miszczak (PKT Pabianice) pokonując ją 6:2, 7:5. W półfinale pokonała Nikolę Mencik (MKT Łęczyca) 6:1, 6:1. W finale Marta trafiła na turniejową jedynkę Maję Małuszyńską z MKT Łódź. Nic sobie jednak z tego nie robiła, bowiem pokonała rywalkę po wyrównanym pojedynku 6:4, 6:4.

Tym samym Marta Dudek sięgnęła znów po tytuł halowej mistrzyni województwa, już w drugiej kategorii wiekowej. Na uwagę zasługuje fakt, że turniej singlowy wygrała, bez straty seta.

Do tytułu w grze pojedynczej Marta Dudek dołożyła srebro w grze deblowej. W parze z Nadią Jasińską z MMKT Łęczyca przegrały 5:7, 6:7 jedynie w finale z zawodniczkami MKT Łódź- Anielą Odrobiną i Mają Małuszyńską.