Wojciech Zając prezesem GKS Bełchatów. To były sternik Resovii Rzeszów

2021-01-20 15:56:07

Wojciech Zając prezesem GKS Bełchatów. To były sternik Resovii Rzeszów

Wojciech Zając prezesem GKS Bełchatów. Rada nadzorcza powierzyła tę funkcję byłemu prezesowi Resovii i działaczowi PZPN. Wojciech Zając w fotelu prezesa GKS zastąpił Marka Grzesiaka, który pełnił tę funkcję tymczasowo, będąc oddelegowanym z rady nadzorczej klubu. Przez kolejny miesiąc Grzesiak pozostanie w zarządzie GKS jako jego członek.

Rada nadzorcza GKS Bełchatów SA rozstrzygnęła konkurs na prezesa klubu. Spośród zgłoszonych kandydatur wybrany został Wojciech Zając, 45-letni działacz piłkarski z Podkarpacia. W ostatnich dwóch latach (2018-2020) był on prezesem SPN CWKS Resovia Rzeszów, która w poprzednim sezonie po barażach z lokalnym rywalem Stalą awansowała do Fortuna 1. Ligi (w przedłużonym sezonie, już pod wodzą nowego prezesa). Jako prezes szefował też Resovii w latach 2013-2014.

Wojciech Zając ostatnio (2019-2020) był też wiceprezesem Stowarzyszenia Druga Liga Piłkarska. Był także wiceprezesem ds. sportowo-organizacyjnych Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej oraz delegatem ds. bezpieczeństwa w PZPN.

- Od dzisiaj zaczynam prace w GKSBelchatow. Dziękuję Radzie Nadzorczej za zaufanie - napisał na Twitterze nowy prezes GKS. - Duże wyzwanie przede mną, ale wierzę że wspólnie uratujemy ten Klub.

Na stanowisku prezesa Wojciech Zając zastąpi Marka Grzesiuka, członka rady nadzorczej GKS, który został oddelegowany na to stanowisko. Co ciekawe, Grzesiuk pozostanie w zarządzie klubu, jako jego członek. Tym samym, przynajmniej na razie, GKS będzie miał dwuosobowy zarząd. To pierwsza taka sytuacja od wielu lat.

fot. GKS Bełchatów

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1249950 odwiedzin