GKS Bełchatów znów się sypie. Michalski w Wieczystej Kraków?

2021-01-19 14:55:57

GKS Bełchatów znów się sypie. Michalski w Wieczystej Kraków?

GKS Bełchatów znów się sypie. Z możliwości odejścia z klubu skorzystali właśnie kolejni piłkarze - Seweryn Michalski i Dawid Błanik. Ten pierwszy ma trafić do... Wieczystej Kraków, grającej w klasie okręgowej, za to z bogatym właścicielem i byłymi reprezentantami Polski w składzie.

GKS Bełchatów znów się rozpada jak domek z kart. Kibice "Brunatnych" zdążyli się już do tego przyzwyczaić, że po każdej rundzie z klubu masowo odchodzą piłkarze i budowanie drużyny trzeba rozpoczynać od nowa. We wtorek do grona piłkarzy, którzy opuszczą Sportową dołączy dwóch kolejnych graczy.

Pierwszy z nich to wychowanek GKS Bełchatów 27-letni Seweryn Michalski, który w barwach pierwszej drużyny zadebiutował jeszcze w 2013 roku w Ekstraklasie. Po tułaczce po świecie, gdzie nie zrobił kariery wrócił do GKS w sierpniu ubiegłego roku, przed bieżącym sezonem. Zagrał 16 meczach ligowych i pucharowym z Legią. Jak podaje "Dziennik Łódzki" teraz ma trafić do... Wieczystej Kraków. To klub z krakowskiej okręgówki, o którym głośno zrobiło się, gdy podpisał kontrakt z byłym kadrowiczem Sławomirem Peszko. W Wieczystej piłką bawią się jeszcze inni byli reprezentanci Polski - Radosław Majewski i od kilku tygodni Jakub Bąk (grał w młodzieżówce). O ile dla Peszki, czy Majewskiego gra w Wieczystej to okazja do dorobienia jeszcze paru złotych na boisku, o tyle starszy z braci Michalskich z pewnością mógłby jeszcze pograć na poziomie centralnym, ale jak widać nawet wychowanek nie chce już dalej męczyć się w pogrążonym w finansowej zapaści GKS.

Krótką przygodę z GKS zaliczył także Dawid Błanik, który dołączył do drużyny w październiku i jesienią zagrał w 9 meczach. 24-letni skrzydłowy ma wiosną grać dla ligowych rywali GKS - Sandecji Nowy Sącz.

Przypomnijmy, że wcześniej z drużyny "Brunatnych" odeszli Paweł Lenarcik, Przemysław Zdybowicz, Jakub Witek i Patryk Makuch, a ostatnio także Piotr Skrobosiński.

Transferów do klubu na razie nie ma. We wtorkowych zajęciach wzięli udział testowani bramkarze Leonid Otczenaszenko (GKS Jastrzębie) i Bartosz Pawlak (z rocznika 2004 GKS), obrońcy Jakub Staszak (Stomil Olsztyn) i Kajetan Kunka (Rozwój Katowice) oraz pomocnicy Filip Laskowski (Podbeskidzie Bielsko-Biała) oraz Maciej Koziara (Miedź Legnica), który występował już w GKS w poprzednim sezonie. Do klubu wrócił też Bartłomiej Lisowski, który przebywał na testach w drugoligowym Sokole Ostróda. Co ciekawe, wcześniej miejsce testów młodego wychowanka owiane było tajemnicą, po czym, gdy na twitterze zdradził je Adam Kieruzel z "Dziennika Łódzkiego", teraz nawet klub potwierdził tę informację.

fot. Piotr Tokarczyk / FotoPiotr

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1283895 odwiedzin