PGE Skra Bełchatów znów zagrała słabo. Przegrała już dziesiąty mecz w sezonie

2021-01-17 22:49:23

PGE Skra Bełchatów znowu przegrywa u siebie. W sobotę żółto-czarni przegrali 10, mecz w tym sezonie PlusLigi. W hali Energia lepszy okazał się Jastrzębski Węgiel, który wygrał 3:0.

Hala Energia już dawno przestała być twierdzą PGE Skry Bełchatów, ale w tym sezonie wyjątkowo łatwo tu wygrać. Zresztą PGE Skra w bieżących rozgrywkach stała się drużyną, której łatwo zabrać punkty. Bełchatowianie stali się zespołem przeciętnym, który nie nie budzi postrachu rywali.

PGE Skra sama na to pracuje. W sobotnim meczu przeciwko Jastrzębiu gospodarze prowadzili już 15:8, by jednak przegrać pierwszego seta. W drugiej odsłonie było podobnie, też przewaga bełchatowian na początku, która zakończyła się przegranym setem. Jastrzębianie takiej okazji nie wypuścili. W trzecim secie to oni uzyskali przewagę na początku, ale inaczej niż PGE Skra, nie roztrwonili jej i wygrali w Bełchatowie 3:0.

To dziesiąta w sezonie ligowym porażka PGE Skry, która obecnie zajmuje siódme miejsce w tabeli PlusLigi. Słaba postawa drużyny w tym sezonie sprawia, że PGE Skra wciąż nie jest pewna gry w play-off ligi, a także w ćwierćfinałach Pucharu Polski, w których zagra sześć najlepszych drużyn po 13. kolejkach (wszystkie zespoły mają jeszcze zaległe mecze z początku sezonu).

Serię meczów u siebie PGE Skra kontynuować będzie w piątek. O godz. 17.30 zagra przeciwko GKS Katowice.

PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 0:3 (25:27, 23:25, 18:25)
PGE Skra: Łomacz, Sander, Huber, Petković, Ebadipour, Bieniek, Piechocki (libero) oraz Kłos, Filipiak, Mitić
Jastrzębski Węgiel: Kampa, Louati, Gladyr, Al Hachdadi, Szymura, Wiśniewski, Popiwczak (libero) oraz Tervaportti, Bucki, Kosok.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1249992 odwiedzin