Zmarł Jan Kwiatkowski, były bramkarz Skry i GKS Bełchatów

2021-01-17 16:04:11

Zmarł Jan Kwiatkowski, były bramkarz Skry i GKS Bełchatów

Zmarł Jan Kwiatkowski, w latach 70. i 80. ubiegłego wieku bramkarz Skry i GKS Węgiel Brunatny Bełchatów. Miał 67 lat.

Informację o śmierci taty podał w mediach społecznościowych Hubert Kwiatkowski, syn Jana Kwiatkowskiego, również związany z bełchatowską piłką (obecnie jest kierownikiem drużyny ESPN Bełchatów).

Urodzony w 1953 roku Jan Kwiatkowski grał w piłkę na pozycji bramkarza. Przez wiele sezonów reprezentował barwy piłkarskiej drużyny RKS Skry Bełchatów, a po przekazaniu sekcji piłkarskiej do nowego podmiotu grał też dla nowego klubu GKS Węgiel Brunatny Bełchatów. "Kwiatek" z pewnością był jedną z czołowych postaci GKS przełomu lat 70. i 80. ubiegłego wieku, czyli pierwszych lat funkcjonowania klubu.

Jak podaje GKS, to właśnie "Kwiatek" w sezonie 1979/1980 strzelił gola z rzutu karnego na wagę awansu GKS do kolejnej rundy Pucharu Polski. Węgiel Brunatny wyeliminował wówczas drugoligową Siarkę Tarnobrzeg. Przyczynił się do awansu GKS (już po zmianie nazwy i rezygnacji z członu Węgiel Brunatny) do III ligi, broniąc z historycznym meczu na tym poziomie rozgrywek.

W ostatnim czasie Jan Kwiatkowski borykał się z kłopotami zdrowotnymi. W czwartek trafił do szpitala. Zmarł w sobotnie popołudnie nie odzyskawszy przytomności.

W poniedziałek, 18 stycznia znana będzie data pogrzebu byłego bramkarza GKS.

fot. GKS Bełchatów

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1249996 odwiedzin