Koszulka Mariusza Wlazłego zawieszona w hali Energia

2021-01-09 23:19:59

Koszulka Mariusza Wlazłego zawieszona w hali Energia

PGE Skra Bełchatów zastrzegła numer 2 na swoich koszulkach, z którym przez 17 lat grał Mariusz Wlazły. W ubiegłym roku wieloletni kapitan żółto-czarnych zdecydował się przejść do Trefla Gdańsk. Podczas sobotniego meczu obu drużyn podziękowano zawodnikowi, a pod sufitem hali Energia zawisł wyjątkowy proporzec.

Mariusz Wlazły w zasadzie całą seniorską karierę spędził w PGE Skrze Bełchatów. To z tym klubem zdobywał dziewięć mistrzostw Polski, siedem krajowych Pucharów, cztery Superpuchary, a do tego medale Klubowych Mistrzostw Świata i Ligi Mistrzów. Przez tak długi czas i dziesiątki sukcesów stał się ikoną PGE Skry.

Po sezonie 2019/2020 Wlazły opuścił jednak bełchatowski klub. PGE Skra postanowiła wówczas uhonorować swoją legendę i zastrzec numer “2”, który stał się już kultowy dla Wlazłego.

- Ten numer zawsze będzie kojarzył się z Mariuszem. W ten sposób chcemy też podziękować Mariuszowi za pomoc w osiąganiu naszych wspólnych sukcesów, ale też wszystkie medale będą się Mariuszowi kojarzyć z PGE Skrą - mówił Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

954.jpg

W sobotę po raz pierwszy po przenosinach do Gdańska Mariusz Wlazły przyjechał ze swoim nowym klubem do Bełchatowa na mecz ligowy. Trefl wygrał 3:1, ale przed meczem miała miejsce miła uroczystość. Wlazły otrzymał od zarządu klubu oraz przedstawicieli Polskiego Związku Piłki Siatkowej podziękowania oraz pamiątkową statuetkę. Chwilę później pod sufitem pojawił się proporzec.

- To bardzo miłe i emocjonalne przeżycie dla mnie - powiedział już po meczu Mariusz Wlazły. - Szkoda, że nie ma kibiców, żałuję, że nie mogłem się z nimi pożegnać w tamtym roku, szkoda, że takie mamy czasy, a nie inne. Ale życzę im wszystkiego najlepszego, jak najlepszej atmosfery po powrocie do hali. Skrze oczywiście życzę zwycięstw i dobrej gry.

Przypomnijmy, że wcześniej klub zastrzegł numer “10”, który upamiętnia Miguela Angela Falaskę, zmarłego siatkarza i trenera PGE Skry.

Artykuł dodał: informacja prasowa

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1222740 odwiedzin