Mariusz Wlazły rozbił PGE Skrę Bełchatów

2021-01-09 22:48:58

Mariusz Wlazły w wielkim stylu wrócił do hali Energia i pokonał PGE Skrę Bełchatów, w której spędził 17 lat. W meczu 20. kolejki PlusLigi PGE Skra przegrała z nowym klubem Wlazłego Treflem Gdańsk 1:3.

Odejście Mariusza Wlazłego z PGE Skry Bełchatów w ubiegłym roku było szokiem dla kibiców siatkówki. Dopiero teraz, na początku kolejnego roku wieloletni kapitan żółto-czarnych przyjechał do Bełchatowa ze swoim nowym klubem. Został przywitany z honorami, pod sufitem hali Eneria zawieszono symboliczną koszulkę z numerem 2, z którym grał Wlazły.

Ale na boisku sentymentów nie było. Mariusz Wlazły zagrał fantastyczne spotkanie. Zdobył 20 punktów, najwięcej z wszystkich siatkarzy w tym meczu i poprowadził swoją drużynę Trefl Gdańsk do zwycięstwa.

PGE Skra Bełchatów nawiązała walkę w drugim secie, w którym pewnie wygrała i wydawało się, że pójdzie za ciosem. Tak też było w trzeciej odsłonie, ale w niej również Trefl wspiął się na wyżyny. Po świetnej grze obu drużyn na przewagi wygrali goście, którzy przypieczętowali zwycięstwo za trzy punkty w kolejnym secie.

Na 10 spotkań przed końcem rundy zasadniczej PGE Skra Bełchatów zajmuje 8. miejsce w tabeli PlusLigi, ostatnie, które daje awans fazy play-off.

- Barwy klubowe kolorystycznie się nie zmieniły, ale zmienił się zespół. Fantastycznie pracuje mi się z Michałem (Winiarskim - przyp. red.] i sztabem trenerskim oraz z chłopakami, z których każdy jest ważny dla drużyny - podkreślił po meczu Mariusz Wlazły. - Walczyliśmy o każdy punkt, mieliśmy bardzo dużo fantastycznych emocji, które nas niosły. Wykonaliśmy wielką pracę pod kątem mentalnym

Już w środę PGE Skra gra koljny mecz ligowy we własnej hali. Podejmie Asseco Resovię.

PGE Skra Bełchatów - Trefl Gdańsk 1:3 (18:25, 25:18, 29:31, 21:25)
PGE Skra: Łomacz, Sander, Huber, Petković, Ebadipour, Bieniek, Piechocki (libero) oraz Filipiak, Mitić, Kłos
Trefl: Janusz, Lipiński, Mordyl, Wlazły, Reichert, Crer, Olenderek (libero) oraz Kozub, Sasak, Majcherski.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1223906 odwiedzin