Akademia GKS Bełchatów prowadzi otwarte treningi i wzmacnia kadrę trenerską

2021-01-05 00:09:07

Akademia GKS Bełchatów prowadzi otwarte treningi i wzmacnia kadrę trenerską

Fundacja Akademia GKS Bełchatów ruszyła z otwartymi treningami dla piłkarzy wszystkich młodzieżowych roczników, które z jednej strony są ofertą dla młodych adeptów na aktywne ferie, a z drugiej na skauting do Akademii. Pieniądze z PGE pozwoliły też na wzbogacenie kadry trenerskiej.

Od poniedziałku, 4 stycznia wraz z początkiem przyspieszonych w tym roku ferii zimowych Akademia GKS Bełchatów, która przejęła szkolenie piłkarzy od klubu, rozpoczęła otwarte treningi dla zawodników z wszystkich roczników młodzieżowych. Jak podkreślają przy Sportowej na otwarte, naborowe, w okresie ferii darmowe treningi może przyjść każdy, komu marzy się gra w barwach GKS. Feryjne treningi przeznaczone są dla młodych piłkarzy w wieku 6-18 lat.

"Treningi naborowe odbywać się będą na boiskach Miejskiego Centrum Sportu (za Halą Sportowo-Widowiskową KWB). Nowi uczestnicy zajęć będą mogli w ich trakcie spędzić aktywnie czas, zaprezentować swoje umiejętności oraz spróbować rywalizacji z rówieśnikami. Wszystkiemu przyglądać się będą trenerzy danego rocznika" - informuje Fundacja Akademia GKS Bełchatów.

W okresie ferii, gdy część klubów i szkółek piłkarskich zawiesiła działalność to okazja dla młodych piłkarzy do potrenowania, sprawdzenia się z rówieśnikami i być może dołączenia do gry w Akademii GKS Bełchatów.

- Jest to oferta Akademii dla młodzieży na aktywne ferie, a jednocześnie dla nas także element selekcji i skautingu - mówi Bartłomiej Kondracki, wiceprezes Akademii GKS i trener rocznika 2010 i 2011.

Pierwsze treningi odbyły się już w poniedziałek na boisku za halą. Oprócz piłkarzy grających już do tej pory w drużynach GKS, było też sporo nowych osób. - Pojawiły się osoby przyjezdne, odebraliśmy też sporo telefonów, więc zainteresowanie jest - mówi Bartłomiej Kondracki.

????????????????????????????????????! ???? Prezentujemy plan treningowy na najbliższy tydzień ???? Przypominamy o ???????????????????????????????????? ????????????????????????????????????????, na które może...

Opublikowany przez Akademia GKS Bełchatów Poniedziałek, 4 stycznia 2021


Rozpiska treningów poszczególnych roczników jest dostępna. W Akademii GKS zapewniają, że otwarte treningi odbywać się będą także w drugim tygodniu ferii. Chętni muszą tylko zabrać ze sobą swój strój sportowy i obuwie. Oczywiście wszystko odbywa się z zachowaniem reżimów sanitarnych.

Zainteresowanie treningami w Akademii GKS wzrosło po tym, jak podpisano umowę sponsorską z PGE. Finansowanie z PGE pozwoliło też Akademii GKS na rozbudowanie kadry trenerskiej. Jak mówi Bartłomiej Kondracki teraz z każdym rocznikiem pracować będzie po dwóch trenerów. Do tego Akademia ma do dyspozycji trenera od przygotowania motorycznego oraz dwóch trenerów bramkarzy - jeden dla drużyn grających już mecze w składach 11-osobowych oraz jeden dla grup młodszych grających siódemkami i dziewiątkami.

W drugiej części tego tygodnia młodych piłkarzy czekać będą testy szybkościowe i wytrzymałościowe. Otwarte treningi mają na celu wstępną selekcję i nie musi się okazać, że osoby trenujące w ferie pozostaną w Akademii GKS.

- Mamy swój model i liczebność grup, których nie chcemy przekraczać, ale też nikogo nie odrzucamy, ponieważ ktoś, kto dzisiaj nie gra na poziomie, jaki chcielibyśmy mieć w Akademii, nie oznacza, że nie może tego poziomu osiągnąć za pół roku - mówi Bartłomiej Kondracki. - Dlatego naszym celem na najbliższy czas jest zawarcie umów partnerskich z innymi lokalnymi klubami i akademiami, które pozwoliłyby aby ich najlepsi piłkarze trafiali do Akademii GKS i ewentualnie nasi zawodnicy mogli kontynuować szkolenie w tych klubach - dodaje.

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1222765 odwiedzin