PGE Skra Bełchatów rozpoczyna rok od zwycięstwa 3:0

2021-01-03 22:06:41

PGE Skra Bełchatów od pewnego zwycięstwa 3:0 rozpoczęła 2021 rok. Bełchatowianie pokonali w PlusLidze na wyjeździe GKS Katowice.

Już w pierwszym secie PGE Skra nie pozostawiła złudzeń. Energetycy znakomicie serwowali. Punktowe zagrywki zaliczyli Norbert Huber, Milad Ebadipour, Taylor Sander i Dusan Petković. Gospodarze długo łapali swój rytm. Tym bardziej, że bełchatowianie kontynuowali swoją passę na zagrywce. W końcu jednak w tym elemencie zaczęli też być skuteczni miejscowi i mecz się wyrównał

Dramatycznie było za to w trzecim secie. Zwłaszcza w końcówce, gdzie walka punkt za punkt trwała i trwała. PGE Skra zachowała jednak koncentrację i wygrała z GKS 3:0.

- W ostatnim secie rywale mocno na nas naciskali, nie było łatwo z nimi wygrać, ale jestem zadowolony, ponieważ dobrze rozpoczęliśmy nowy rok - powiedział po meczu Milad Ebadipour. - To jest nasz poziom, tak, jak dziś powinniśmy grać zawsze.

- Podaliśmy rękę rywalom w trzecim secie, co nam się zdarza - dodał natomiast Michał Mieszko Gogol, trener PGE Skry. - Nasze pierwsze ustawienie czasami jest problematyczne, ale fajnie, że udało nam się wygrać emocjonującą końcówkę. Potrzebujemy grania pod presją.

Następnym rywalem PGE Skry będzie Trefl Gdańsk. Mecz w hali Energia zaplanowano w sobotę, 9 stycznia. Będzie to pierwszy z ośmiu meczów PGE Skry z rzędu, który bełchatowianie zagrają we własnej hali (wliczając turniej Ligi Mistrzów).

GKS Katowice - PGE Skra Bełchatów 0:3 (19:25, 22:25, 31:33)
GKS: Firlej, Kwasowski, Zniszczoł, Jarosz, Buchowski, Nowakowski, Watten (libero) oraz Ogórek (libero) Nowosielski, Musiał, Kohut.
PGE Skra: Łomacz, Sander, Huber, Petković, Ebadipour, Bieniek, Piechocki (libero) oraz Mitić, Kłos.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1222787 odwiedzin