PGE Skra Bełchatów wygrywa Puchar Kaczyńskiego

2020-12-31 17:19:27

PGE Skra Bełchatów wygrała I Siatkarski Turniej im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. W ostatnim swoim meczu w 2020 roku bełchatowianie pokonali w finale zawodów  Exact Systems Norwid Częstochowa 3:1.

Turniej im. byłego prezydenta zorganizowano w Częstochowie. PGE Skra w półfinale zawodów zmierzyła się z Cerrad Czarnymi Radom, a był to zarazem wtorkowy mecz ligowy obu drużyn, który bełchatowianie wygrali 3:0. Dzień później, już w Częstochowie trener Michał Mieszko Gogol dał odpocząć podstawowym siatkarzom PGE Skry. W pierwszej szóstce na mecz z pierwszoligowcem wyszli  Mikołaj Sawicki, Sebastian Adamczyk, Karol Kłos, Mihajlo Mitić, Robert Milczarek, a jako atakujący… Mateusz Bieniek, zaś w kadrze na mecz znaleźli się też gracze rezerw Tymoteusz Zadeberny oraz Aleksander Czerwiński.

Eksperymentalny skład potrzebował czasu by zrozumieć się na parkiecie, toteż pierwszą odsłonę wygrali gospodarze. Później PGE Skra opanowała sytuację, choć o dwa kolejne sety walczyć musiała do samego końca. Dopiero w czwartym secie bełchatowianie złapali w pełni swój rytm i nie dali szans siatkarzom Norwida. Zwycięstwem 3:1 PGE Skra wygrała pierwszy turniej im. Lecha Kaczyńskiego. Zawsze to jakiś puchar do klubowej gabloty, choć kibice żółto-czarnych z pewnością liczą w tym sezonie na te bardziej prestiżowe.

Exact Systems Norwid Częstochowa - PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:20, 24:26, 25:27, 14:25)
Exact Systems: Kowalski, Szewczyk, Usowicz, Kryński, Kogut, Wasilewski (libero) oraz Morderski (libero), Kopyść, Walczak, Demcio, Antosiewicz, Biliński, Cieślik
PGE Skra: Mitić, Zadeberny, Kłos, Bieniek, Sawicki, Adamczyk, Milczarek (libero) oraz Huber, Petković, Piechocki, Czerwiński.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1222790 odwiedzin