PGE Skra Bełchatów pewna w meczu z Radomiem

2020-12-29 23:50:20

PGE Skra Bełchatów pewna w meczu z Radomiem

PGE Skra Bełchatów pewnie pokonała Cerrad Enea Czarnych Radom w ostatnim ligowym meczu 2020 roku. Siatkarze jednak grania nie kończą i w środę zagrają w finale Turnieju Lecha Kaczyńskiego.

Mecz z Cerradem Enea Czarni był ostatnią ligową potyczką PGE Skry w 2020 roku. Nic więc dziwnego, że bełchatowianie chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. W spotkaniu wciąż nie mogli jednak wystąpić Milan Katić i Bartosz Filipiak, którzy zmagają się z kontuzjami. - Tęsknię już za nimi, bo są ważnymi postaciami w naszym zespole - śmiał się przed meczem trener Michał Mieszko Gogol.

Trzeba przyznać, że bełchatowianie dobrze weszli w mecz, jednak radomianie potrafili się odgryźć. Minimalną przewagę miała PGE Skra, jednak po kolejnej skończonej kontrze to goście wyszli na prowadzenie 15:14. Bełchatowianie nie pozostawali dłużni, a dzięki dobrej grze na środku siatki (Norbert Huber) oraz skutecznych atakach na prawym skrzydle DUsana Petkovicia. Ciekawe zrobiło się w końcówce, kiedy to po asie Gąsiora radomianie wygrywali już 22:19, ale za chwilę PGE Skra odrobiła dwa punkty! Choć Cerrad Enea Czarni mieli już w górze piłkę setową, to dzięki znakomitej grze w bloku bełchatowianie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść! (27:25)

W drugim secie PGE Skra wciąż grała dobrze w bloku, ale i zagrywce. Przy serwisie Mateusza Bieńka bełchatowianie zdobyli trzypunktową przewagę, a potem Milad Ebadipour zaserwował asa! Cerrad Enea Czarni też przyjechali do Bełchatowa po punkty, więc nie odstawali rywalom. Świetną siatkówkę bełchatowianie pokazali jednak w końcówce (bardzo skuteczny Petković!) i dzięki temu zwyciężyli 25:22!


W trzecim secie PGE Skra pokazała już swoją dominację. Bez najmniejszych oporów punkty zdobywali Petković, Bieniek i Taylor Sander, który w środę grał… przeciwko swojemu bratu, Brendenowi. PGE Skra szybko zyskała aż sześć “oczek” przewagi i mogła kontrolować spotkanie do samego jego końca. W ścisłej końcówce dwa asy zanotował jeszcze Huber, a ostatecznie bełchatowianie wygrali 25:12 i cały mecz 3:0.

Warto dodać, że mecz był również półfinałem I Siatkarskiego Turnieju im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. W czwartek PGE Skra w Częstochowie zagra w finale z pierwszoligowym Exact System Norwid Częstochowa, który pokonał MKS Będzin.

PGE Skra Bełchatów - Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (27:25, 25:22, 25:12)
PGE Skra: Łomacz, Sander, Huber, Petković, Ebadipour, Bieniek, Piechocki (libero) oraz Mitić, Kłos
Cerrad Enea Czarni: Kędzierski, Sander, Yosifov, Konarski, Firszt, Ostrowski Masłowski (libero) oraz Gąsior, Loh, Dryja, Zrajkowski.

fot. PGE Skra Bełchatów

Artykuł dodał: Relacja za skra.pl

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1222786 odwiedzin